Можна залишитися без авто! Для власників ”єврономерів” підготували чергові неприємності

Власників авто на єврономерах чекають серйозні проблеми після введення в Україні нових правил паркування. Через правову колізію, фактичним власникам авто загрожують не тільки штрафи за порушення ПДР, а й повна конфіскація транспортних засобів.

Під загрозою тисячі автолюбителів.

Із 27 вересня в Україні діють нові правила паркування, а також збільшені штрафи за порушення ПДР. Якщо водій припаркував авто в недозволеному місці, він повинен заплатити штраф від 255 до 1700 грн. При цьому авто можуть також евакуювати з місця порушення.

Крім того, покарання збільшили й за перевищення швидкісного ліміту в місті — 50 км/год. У такому випадку водій буде зобов’язаний заплатити штраф до 3,4 тисячі гривень. Раніше за подібне правопорушення потрібно було заплатити 510 гривень.

Головна ж проблема нових правил — не збільшенні штрафи, або нові норми правильної парковки, а саме евакуація автомобіля. Штрафувати водіїв будуть не поліцейські, а інспектори на парковці. Вони фіксуватимуть порушення, а потім передаватимуть інформацію у базу МВС.

Одразу на місці заплатити за адміністративне порушення не вийде. Муніципальні інспектори не мають права брати готівку. Крім того, вводиться система заочного штрафування — на підставі фото- й відеофіксації. Сповіщення приходитимуть у вигляді СМС-повідомлень або квитанцій на лобовому склі.

На практиці профільне міністерство погано підготувалось до реформи і, ймовірно, найближчим часом ці норми будуть лише “на папері”. Адже у відомстві немає ні спеціальних пристосувань для фіксації порушень, ні потрібної кількості навчених людей, які могли б зробити все по букві закону.

Коли ж норми запрацюють, то в зону ризику потрапляють насамперед водії на єврономерах. Справа в тому, що такі автолюбителі не ввозили своє авто на територію України, найчастіше за них робили це або автодилери, або іноземці. У разі ж евакуації автомобіля на штрафмайданчик, право забрати його отримує лише власник, а не фактичний господар

Читайте також  Україну та інші країни чекає нова напасть від COVID-19 через клімат - вчені

Що робити

Проблема дійсно може виникнути у тих авто, власником яких є іноземний громадянин. Якщо ж українські автолюбителі не зможуть довести своє право власності — транспортний засіб залишиться на штрафмайданчику.

“Якщо хтось інший завіз автомобіль, то проблеми можливо й будуть. Але ж не всім завозять інші люди. У мене теж автомобіль на іноземній реєстрації, але я його власник… А той, хто ввіз іншим способом, йому доведеться довести своє право власності, довіреність. Якщо ж немає дозвільних документів, то й так, довести нічого не зможеш”, — розповів представник організації “Доступне авто” Павло Білецький.

У такій ситуації автовласника може врятувати лише довіреність на транспортний засіб. Як запевняє автоюрист Володимир Луньов, у такій ситуації проблем не буде.

“Але за наявності довіреності, яка дасть власнику можливість здійснювати таку операцію, зможе (отримати свій автомобіль. — Ред.). Це має бути документ від фірми, або фізичної особи, які безпосередньо володіють автомобілем, на отримання його зі штрафмайданчика. Таким чином беруть і страхові поліси, які приймають за необхідності отримання страхової компенсації щодо ДТП”, — пояснив Луньов.

Правда, у нових нормах не все так однозначно. Гендиректор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко вважає, якщо дозволять забирати авто за довіреностю — це спровокує хаос.

“Який-небудь молдаванин чи білорус, який завозив автомобіль в Україну, або представник литовської фірми, якої й немає уже давно, звичайно ж, не приїде забирати авто. А якщо дозволять видавати зі штрафмайданчиків такі автомобілі на підставі довіреностей, то одразу ж піде хвиля, коли “ліві” люди почнуть забирати чужі авто, адже такі писульки можна в інтернеті за 50 гривень купити. Якщо ж залишать жорстку вимогу, що авто має забрати тільки власник або особа, яка ввезла автомобіль, то незабаром штрафмайданчики виявляться забитими тільки “бляхами”, — передбачає Назаренко.

Читайте також  Поліція може штрафувати “євробляхи” тепер прямо на місці зупинки

Правда, якою буде ситуація на практиці, поки невідомо. Усе може вияснитися уже в жовтні, адже у Верховній Раді України народні депутати, можливо, проголосують за два законопроекти, які покликані змінити оподаткування євроавто.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -