Українські аграрії відмовляються сіяти гречку. Посіви гречки в Україні в 2019 році можуть скоротитися вдвічі — до 40-50 тис. га з близько 100 тис. га в 2018 році.
Таким чином, у порівнянні з показником 2017 року — 184 тис. га — в наступному році посіви культури скоротяться лише в 4-5 разів. Про це повідомили члени Всеукраїнського аграрного ради (ВАС).
Причиною аналітики називають інтервенцію неякісної гречаної крупи з Росії.
«В минулому році з РФ завезли в Україну гречану крупу, яка за дев’ятьма показниками не відповідає нашим» ГОСТам «. Заїхав мотлох, яким труять народ.
Уже в цьому році площі під посівами гречки скоротилися майже вдвічі. І якщо не буде змін на краще, посіви гречки в Україні будуть скорочуватися все більше», — зазначив учасник ВАС Микола Малієнко.
Він підкреслив, що Росія навмисно продає неякісну гречку на українському ринку за демпінговими цінами, які нижчі, ніж собівартість української крупи. Тому вітчизняні виробники змушені знижувати ціни у відповідь, тим самим скорочуючи свою рентабельність.
Ряд членів ВАС, які вирощують гречку, вже заявили про те, що будуть скорочувати посівні площі під цією культурою, або зовсім відмовляться від її вирощування.
«Скорочення посівів гречки, в свою чергу, негативно позначиться на вітчизняній галузі бджільництва, оскільки заміні цієї культури як медоносу не існує», — підкреслюють в ВАС.
За даними Державної служби статистики, у 2017 році в Україні офіційно було завезено 15,9 тис. тонн зерна, з яких 12,7 тис. — з РФ, а 17,3 тис. тонн — з Казахстану, який також поставляє в Україну гречану крупу російського виробництва.
При цьому значні обсяги гречаної крупи були завезено через напівлегальні схеми. А тому, за оцінками аналітиків, загальний обсяг імпорту гречаної крупи з Росії, включаючи «тіньові» поставки, становить не менше 50 тис. Тонн.
Вітчизняні заводи в минулому році виробили лише 55 тис. тонн крупи. Таким чином, частка російської крупи на українському рику вже досягла близько 45-50%.
Шукайте деталі в групі Facebook