8 «шкідливих» продуктів, які насправді корисні, – дієтолог

«Немає «поганої» або «хорошої» їжі. Правила здорової дієти постійно змінюються, тому потрібно просто навчитися дотримуватися балансу», – пише дієтолог Керрі Мадормо у колонці для The list

«Коли мова заходить про здорове харчування, дієтологи – експерти. Вони спеціально навчалися того, яким має бути правильний баланс поживних речовин. Думаючи про дієтолога, ми уявляємо собі молоду жінку з сяючою шкірою, яка снідає зеленим смузі, обідає салатом, а на вечерю готує собі овочі-гриль», – розповідає автор.

Вона пояснює, що, зрозуміло, деякі дні дієтологи дійсно так проводять, але найчастіше вони просто правильно балансують види продуктів.

«Немає «поганої» або «хорошої» їжі. У продуктів немає моралі. Салат не робить нас добрими, як і піца – поганими», – підкреслює Мадормо. Вона також додає, що така класифікація продуктів тільки заплутує нас і створює нездорові стереотипи.

Яйця корисні, а ось омлети з сиром, приготовані в маслі – ні
Автор пояснює, що правила здорової дієти постійно змінюються, тому потрібно навчитися дотримуватися балансу.

Мадормо називає десять продуктів, які ви вважали «поганими», і які насправді цілком корисні:

1. Яйця

Зверніть увагу: яйця, а не яєчний білок. Так, ви спокійнісінько можете їсти тільки жовтки. Ціле яйце містить 6 грамів білка і лише 70 калорій. Яєчний жовток є багатим джерелом холіну – протизапальної поживної речовини. Він не тільки захищає від неврологічних захворювань, але й допомагає організму виробляти серотонін і допамін.

Яйця корисні, а ось омлети з сиром, приготовані в маслі – ні. Якщо готуєте омлет, збризніть оливковою олією сковороду і додайте туди овочів – можна обійтися цибулею, солодким перцем і шпинатом.

2. Картопля

Картопля потрапила в чорний список після початку повального захоплення низьковуглецевою дієтою в 90-х роках. Настав час її звідти викреслити.

Читайте також  “260 тисяч російських солдатів, близько 3500 танків і до 4000 артсистем”: Кремль готує масштабне вторгнення в Україну

Картопля сповнена поживних речовин – вона містить вітамін С, вітамін B, залізо, калій і клітковину.

Так що печена картопля або навіть картопля фрі не пустять під укіс вашу дієту. Секрет полягає в тому, щоб бути розбірливим з начинкою. Спробуйте додати до картоплі трохи сметани і приготовані з допомогою пари брокколі. Одна картоплина містить близько 160 калорій.

3. Паста

Дієтологи знають, що вони можуть насолоджуватися улюбленою їжею – достатньо декількох простих хитрощів. Не відмовляйтеся від макаронів. Макарони з твердих сортів пшениці – чудове джерело енергії і клітковини. Головне – збалансувати кількість макаронів і овочів на вашій тарілці. Додавайте в пасту, цибулю, перець, кабачки, шпинат і брокколі. Можна також скористатися допомогою «здорових» жирів: до них належать оливкова олія, горіхи, курка або риба.

4. Пиво

Не обов’язково відмовлятися від походів у бар з колегами, щоб вести здоровий спосіб життя. Ваш улюблений дієтолог не обходить бар десятою дорогою. Вона просто правильно підбирає порції. Пиво є багатим джерелом вуглеводів і антиоксидантів. Один келих пива на день може навіть знизити ризик серцево-судинних захворювань та інсульту.

5. Кава

Багато хто з нас лають себе за залежність від кофеїну, але, можливо, настав час зупинитися. У помірних кількостях кава може без проблем бути частиною здорової дієти. Мало того, що вона повна антиоксидантів, вона ще й може перешкодити розвитку діабету 2 типу.

Тепер зверніть увагу: мова йде про каву, а не про подвійне карамельне маккіато зі збитими вершками. Вибирайте чорну каву з невеликою кількістю знежиреного молока або горіховим молоком. Відмовтеся від солодких вершків.

6. Родзинки

Ми часто чуємо, що краще утримуватися від сушених фруктів через те, що в них багато цукру. Свіжі фрукти завжди краще, але не відмовляйтеся від родзинок. На відміну від інших сухофруктів, у них не додають ані цукор, ані фруктовий сік. Виноград не терпкий, як журавлина, тому йому не потрібно ніяких додаткових солодощів.

Читайте також  Масове знищення російських найманців у Сирії: опубліковано відео авіаудару США

Киньте трохи родзинок у свій йогурт під час перекусу у другій половині дня.

7. Арахісове масло

Так, арахісове масло – продукт з високим вмістом жиру, тож порції мають значення, але зовсім відмовлятися від нього необов’язково. Дослідження показали, що люди, які їдять арахісове масло регулярно, здоровіші, аніж ті, хто його не їсть. Арахісове масло містить багато білка, який дає відчуття ситості. Переконайтеся, що ви вибрали натуральне арахісове масло, яке не містить транс-жирів.

8. Хліб

Наступного разу, коли ваша подруга, яка сидить на дієті, буде готова вдарити офіціанта за те, що він приніс вам кошик з хлібом, поділіться з нею гарною новиною. Хліб вам не ворог. Він може не перешкодити втраті ваги – якщо ви їсте правильний хліб. Вибирайте цільнозерновий хліб, який містить всі природні поживні речовини. Рафінований (білий) хліб позбавлений більшої частини корисних якостей.

Повну версію колонки Керрі Мадормо читайте на сайті The list

Джерело – nv.ua

Шукайте деталі в групі Facebook