Випускники професiйно-технiчних училищ та коледжiв разом iз випускниками шкiл братимуть участь у ЗНО з української мови.
Наступного року процедура зовнiшнього незалежного оцiнювання вкотре змiниться.
Як саме?
– Випускники професiйно-технiчних училищ та коледжiв разом iз випускниками шкiл братимуть участь у ЗНО з української мови, – розповiдає директор регiонального центру оцiнювання якостi освiти. – Це буде обов’язково, незалежно вiд того, чи планують вони вступати у вищi навчальнi заклади.
Для участi у ЗНО з української мови потрiбно буде зареєструватися в лютому-березнi. Це буде передбачено в Календарному планi пiдготовки та проведення ЗНО у 2018 роцi, який невдовзi мають затвердити.
– То всiм без винятку випускникам ПТУ i коледжiв доведеться брати участь у ЗНО?
– Тут виникає деяка колiзiя. Адже частина студентiв коледжiв вже складали державну пiдсумкову атестацiю пiсля другого курсу. Тому участь у ЗНО з української мови братимуть лише тi випускники коледжiв та ПТУ, якi саме у 2018 роцi мають складати ДПА.
Випускники коледжiв i професiйно-технiчних навчальних закладiв складатимуть державну пiдсумкову атестацiю у формi ЗНО лише з української мови. ДПА ще з двох предметiв для них проводитимуть навчальнi заклади, у яких вони здобувають освiту.
Для випускникiв шкiл державна пiдсумкова атестацiя проходитиме так, як i цього року. Тобто вони складатимуть ДПА у формi зовнiшнього незалежного оцiнювання з трьох предметiв: української мови i лiтератури – обов’язково, математики або iсторiї та ще з одного предмета – на вибiр.
– Якi ще новацiї у ЗНО будуть наступного року?
– Змiни чекають учасникiв тестування з iноземних мов. Вводять завдання у формi аудiювання, щоб оцiнити, чи добре випускники та вступники сприймають мови на слух.
Крiм того, для учасникiв ЗНО готуватимуть дворiвневi тести з iноземних мов. Для тих, хто закiнчує звичайну школу, передбачений один рiвень, а для випускникiв спецшкiл iз поглибленим вивченням iноземних мов – другий.
Шукайте деталі в групі Facebook