В Україні визначено, хто матиме право перевіряти документи у військовозобов’язаних

В Україні визначено, хто матиме право перевіряти документи у військовозобов’язаних

Також є процедура такої перевірки та алгоритм дій при відмові від отримання повістки.

На період мобілізації в Україні визначено перелік осіб, які уповноважені перевіряти військово-облікові документи у чоловіків віком від 18 до 60 років.

Про це йдеться у Telegram уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця. “Завершальна публікація щодо змін до законодавства про мобілізацію стосуватиметься нововведень щодо перевірки військово-облікових документів. Звертаю увагу на можливі зміни у законодавстві, тому для прийняття рішень рекомендую звертатися до актуальної редакції нормативно-правових актів”, – заявив він.

Зокрема, за його інформацією, перевірка військово-облікових документів у чоловіків віком від 18 до 60 років може здійснюватися:

  • у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон – представниками органів охорони державного кордону або структурних підрозділів Держприкордонслужби;
  • за місцем проживання, роботи, навчання, у громадських місцях, громадянських місцях та спорудах, місцях масового скупчення людей та на блокпостах – уповноваженими представниками ТЦК та СП або поліцейськими.

Представник ТЦК, поліцейський або інша уповноважена особа повинні назвати свої ПІБ, посаду та пред’явити службове посвідчення, уповноваженої вручати повістку разом із документом, що посвідчує особу. Уповноважений представник запитує у громадянина військово-обліковий документ разом із документом, що засвідчує особу. Процес пред’явлення та перевірки документів здійснюється із застосуванням фото- та відеофіксації.

Під час звірки даних перевіряється належність громадянина до військового обов’язку, звіряються персональні дані, дані військово-облікового документа з даними у реєстрі “Оберіг”. Якщо громадянин порушує правила військового обліку, старший групи оповіщення пропонує особі прослідувати до ТЦК для взяття на військовий облік, проходження медогляду, уточнення персональних даних та даних військово-облікового документа. Із зазначеною метою громадянину оформлюють та вручають повістку.

У разі відмови громадянина від отримання повістки, уповноважений представник складає акт відмови, який підписується як мінімум двома членами групи оповіщення. Акт зачитують громадянину та подають керівнику ТЦК. У разі відмови прослідувати до ТЦК, поліцейський із групи оповіщення проводить адміністративне затримання та доставляє громадянина до найближчого ТЦК (на підставі статей 261 та 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Використання технічних пристроїв та засобів фото- та відеофіксації визначається Міноборони для представників ТЦК та МВС для поліцейських. Військово-обліковий документ, виданий до 18 травня 2024 року, є чинним і не потребує обов’язкової заміни у разі затвердження нової форми військово-облікового документа.

Чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його на вимогу представників ТЦК або поліцейського, а також представника Держприкордонслужби у прикордонній смузі, прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.
Мобілізація в Україні
Адвокат Тетяна Даниленко розповіла, яке покарання очікує резервістів та військовозобов’язаних у випадку неявки до ТЦК та СП, а також що робити у разі розбіжностей у військовому обліку. За її словами, повістку в Україні можуть вручити, щоб людина уточнила свої дані. Це необхідно, якщо між військово-обліковим документом та даними Єдиного державного реєстру призовників виникають розбіжності.

У цьому випадку старший групи оповіщення зобов’язаний запропонувати громадянину (крім співробітників СБУ та розвідувальних органів) з’явитися до ТЦК та СП для уточнення даних та звірення їх з реєстром. Для цього оформляється та вручається повістка. Відмова від неї документується актом та тягне за собою юридичну відповідальність.

Читайте також  Відмовився від мобілізації – залишився без майна і грошей: у Раді розповіли, коли може бути вирішена доля ухилянтів

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело