“Гроші українців можуть пропасти, заощадження опинилися під загрозою”: експерти пр те, що робити, якщо долар “ошаліє”
Українцям назвали два найкращі способи зберегти заощадження під час війни. Глава Асоціації українських банків Андрій Дубас звернув увагу на зниження рівня інфляції порівняно з 2022 роком.
Як інформує “biz.today,ua”, банкір зазначив, що завдяки загальній макроекономічній стабільності гривні можна вигідно зберігати заощадження у національній валюті. Дубас запропонував два ефективні варіанти інвестувати її.
Валюта
Найпопулярніший спосіб зберігати заощадження – перевести частину коштів у валюту. Причому оптимально розділити загальну суму на три частини: кошти у гривні, у доларах та в євро.
“У 2022 році Україна пережила велику інфляцію через повномасштабне вторгнення Росії. Однак вже цьогоріч гривня показує кращий результат, і до кінця року інфляція не перевищить 10,6%”, – пояснив аналітик.
Щоб ефективно зберігати заощадження в національній валюті, слід обрати спосіб інвестицій, прибуток з якого перевищить інфляцію гривні. Вигідним вкладенням коштів може бути купівля облігацій внутрішніх державних позик України, які приносять 16-19% прибутку, і гривневі депозити з прибутковістю 14-15%.
Зазначені інструменти доступні, тому що багато банків мають додатки для смартфонів. Можна придбати військові облігації навіть у “Дії”, підтримавши державу.
Примітно, що держава повністю гарантує виплату коштів і при купівлі ОВДП, і при вкладенні грошей у депозит у будь-якому із 63 платоспроможних українських банків. Андрій Дубас наголосив, що вкладам та ОВДП можна довіряти на 100%.
За даними Нацбанку, за 9 місяців 2023 року вдалося залучити на ОВДП близько 400 млрд грн, що перевищує обсяг фінансової допомоги від США (близько 360 млрд грн). 55 млрд грн облігацій у держави викупили громадяни та бізнес, а близько 290 млрд грн Україна має виплатити за погашення попередніх облігацій.
Шукайте деталі в групі Facebook