Міносвіти хоче змінити правила прийому до вишів

Міністерство освіти і науки планує змінити умови прийому до вищих навчальних закладів у 2022 році. Згідно з проєктом, передусім новації зачеплять документи для подання – у паперовому вигляді їх має стати менше.

На випускників чекають нові правила вступу

Про це повідомила пресслужба Міносвіти. Проєкт змін уже розмістили для громадського обговорення, він містить 71 сторінку.

“МОН створює нові можливості задля спрощення процедури подання заяв для вступу, використовуючи сучасні цифрові підходи. Всі зміни передбачені для розвитку системи вищої освіти загалом та становлення конкурентоздатності університетів країни”, – пояснив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Основні зміни, які хочуть запровадити у Міносвіти:

збільшити набір на контракт (платне навчання) бакалаврів за денною формою навчання;

скоротити кількість паперових копій документів, які під час вступу мають подавати випускники. Наприклад, не потрібно буде робити копію сертифіката ЗНО;

зробити вступ до магістратури з використанням технологій ЗНО. Єдиний фаховий іспит на кшталт ЗНО для бакалаврів планують запровадити для спеціальностей галузей знань: 05 “Соціальні та поведінкові науки”, 06 “Журналістика”, 07 “Управління та адміністрування”, 08 “Право”, 28 “Публічне управління та адміністрування”, 29 “Міжнародні відносини”;

змінити список обов’язкових предметів для деяких спеціальностей. Зокрема, додати до переліку математику;

замінити фахове випробування для вступу на спеціальності галузі знань 22 “Охорона здоров’я” на результати інтегрованого іспиту КРОК-М – якщо випускник його складав.

Ще у Міносвіти планують удосконалити розподіл обсягу державного замовлення за галузями знань, міжгалузевими та підгалузевими групами. Простіше кажучи, інакше розподіляти кількість бюджетних місць (тобто коли навчання оплачує держава) між вишами.

В Україні існує проблема незбігу запитів роботодавців на спеціалістів і того, яких спеціалістів і скільки випускають вищі навчальні заклади: незалежно від того, вчилися вони на контракті чи за бюджетні гроші.

Читайте також  Потяги їздитимуть по-новому, українців попередили про важливі зміни: "Вже з 25 жовтня..."

Приміром, згідно з результатами дослідження VoxUkraine, у 2018-2019 році переважна більшість випускників хотіла стати менеджерами. І така популярність відповідає запиту ринку – менеджери з продажу становили 19% усіх вакансій. Та ось бухгалтерів роботодавці шукали більше – 20% вакансій. Однак у 2019 році заяв на вступ за такою спеціальністю було майже у 4 рази менше, ніж на “Менеджмент”.

Зауваження та пропозиції до проєкту змін умов прийому до вишів у Міносвіти проcять надсилати:

у формі порівняльної таблиці;

до 11 жовтня 2021 року;

на e-mail: [email protected].

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, два українські університети потрапили до світового рейтингу з працевлаштування QS Graduate Employability Rankings 2022. Аналітики внесли до нього університет ім. Т. Шевченка та КПІ. Київський національний університет імені Тараса Шевченка – на позиції 301-500, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” – на позиції 501+.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело