У Міністерстві юстиції України розповіли про те, як можна отримати рішення про виписку дитини без згоди одного з батьків.
Таким чином повідомляється, що про це написали цілий пост в соціальній мережі Facebook.
Найчастіше питання про зміну місця реєстрації дитини виникає в разі переїзду, або ж сімейні обставини змушують.
Наприклад, дитина прописана в квартирі батька, але, після розлучення вони вирішили, що син або дочка буде жити з мамою. У Мін’юсті розповіли про те, як чинити, якщо один з батьків не може дати згоду на виписку дитини з різних причин.
Згідно зі статтею 160 Сімейного кодексу, місце проживання дитини до 10 років визначається за згодою батьків, і зняття з реєстрації здійснюється теж за взаємною згодою.
Якщо один з них не може особисто бути присутнім в Центрі надання адміністративних послуг, він може надіслати нотаріальну згоду, яку можна оформити у будь-якого нотаріуса.
Якщо і такої можливості немає-доведеться використовувати варіанти, які залишилися.
Якщо хтось із батьків матиме на руках рішення суду про встановлення місця проживання з ним дитини, то тоді йому не потрібна згода іншого з батьків. Крім того, він може звернутися до суду також з позовом про надання дозволу на зняття з реєстрації та постановка за новою адресою проживання дитини без згоди другого з батьків.
Для цього спочатку потрібно звернутися в центр надання адміністративний послуг, і написати заяву про зміну місця реєстрації дитини. Там вам відмовлять, так як немає згоди одного з батьків, і це нормально.
Це потрібно було для того, щоб звернутися до суду. Складаєте позов, платите судовий збір і подаєте заяву.
Суд вирішує, дозволяти це робити чи ні, і в разі позитивної відповіді, батько отримує рішення суду про надання права на виписку неповнолітньої дитини.
Шукайте деталі в групі Facebook