День Андрія Первозванного 13 грудня: що не можна робити, щоб не накликати на себе біду

Перше серйозне церковне зимове свято День Андрія завжди супроводжується різними ритуалами, які не схвалює православна церква. Дізнайтеся про те, як правильно провести цей день, щоб не накликати в свій дім біду.

13 грудня віруючі православної церкви вшановують пам’ять святого Андрія Первозванного, рідним братом якого був апостол Петро.

Святий Андрій був названий Первозванним, тому що був покликаний першим з апостолів і учнів Ісуса Христа.

До останнього дня Ісуса Христа за Ним слідував його Первозванний апостол Андрій.

Коли за переказами Святий Дух зійшов на учнів Христа, апостоли вирішили кинути жереб, куди і хто з них вирушить на служіння.

За жеребом Андрію випали території слов’янських земель. Це і послужило приводом відзначати на наших територіях День пам’яті Андрія Первозванного з особливими почестями.

Відомо, що цей церковний празник корінням йде в народні традиції. У зв’язку з цим у народі прийнято займатися деякими язичницькими ритуалами. До таких належать і ворожіння.

Треба відзначити, що цей ритуал строго заборонений православною церквою і тому людям, які шанують церковні догми займатися в цей день ворожінням не можна. Втім, як і в інші дні.

Треба зазначити, що під час застілля на Андрія не можна вживати спиртні напої. Так само в цей день не можна лихословити, сваритися.

Вітається відвідування гостей, як і запрошення на свято в свій будинок.

Так як день припадає на Різдвяний піст, то актуальним буде приготування рибних страв, якими пригощають домочадців і гостей.

Свято Андрія є святом молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукають собі пару для майбутнього подружнього життя.

У цілому на Андрія моляться про наступне:

Навернення у християнську віру
Зміцнення віри
Єднання народу під християнським початком
Щасливе заміжжя.

Читайте також  «Бандерівці стоять в обороні світу від московської орди», – заява «Свободи» щодо польського закону про «злочини» ОУН і УПА

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело