1 січня різко подорожчають всі товари та послуги

Адже вартість бензину і дизеля входить в ціну практично будь-якого товару, так як для його перевезення використовується транспорт, а для надання послуги (наприклад, доставка меблів) також потрібен автомобіль. За оцінками транспортників і економістів, вже до березня ціни на перевезення зростуть на 20%. Як пише week-end, «Сегодня» з’ясувала, що подорожчає найбільше.

Транспортники.

Перше підвищення прайсів на вантажоперевезення очікується вже перед Новим роком – на 1 грн / км (10-15%) через традиційний дефіцит вантажного транспорту, прогнозує директор групи автотранспортних компаній Дмитро Леушкин. Потім ціни повернуться на колишній рівень, а стрибок на 20% очікується в березні 2017 року.

У січні ціна буде стояти на місці, оскільки на ринку традиційно вантажів буде мало, а транспорту багато. З лютого розпочнеться активна підготовка до сезону і ціни підуть вгору, досягнувши в березні максимуму в 20% від нинішніх. Це величезна цифра, яка відіб’ється на ціні товарів на полицях магазинів і ціні будматеріалів, в собівартість яких закладена вартість послуг перевізників.

– розповів нам Леушкин.

За його словами, ривок цін обумовлений трьома факторами. По-перше, збільшення вартості дизельного палива через зростання ставок акцизу (приблизно на 1 грн / л, або з 22 до 23 грн / л). По-друге, компанії сплатять більше єдиного соцвнеску після підвищення з 1 січня 2017 р мінзарплати від 1600 до 3200 грн. Третя причина – зростання витрат на ремонт автомобілів, бо дороги після зими будуть в поганому стані.

За розрахунками економістів, частка палива в собівартості товарів і послуг становить зараз від 15% до 30%. Вона менше в ціні промтоварів, оскільки ті перевозяться великими партіями і, як правило, на далекі відстані, і більше в ціні продуктів, що доставляються в магазини невеликими автомобілями щодня. Найвища питома вага пального – в пасажирських автоперевезеннях.

Частка зарплати в собівартості товару також 20-25%, але треба розуміти, на скільки вона в середньому по галузі відрізняється від мінімальної, – говорить президент Украналітцентра Олександр Охрименко. – Якщо середня зарплата вище 3200 грн, її вплив на ціну товару буде невеликим, тому що заробітки вище мінімальних навряд чи піднімуться.

Як підрахували для «Сьогодні» фахівці компанії PRIME, за рахунок подорожчання транспортних послуг до березня будматеріали, меблі та інші промтовари подорожчають приблизно на 5%, пасажирські перевезення – на 10%. Про те, що в лютому-березні можуть підняти ціну квитків на 10%, нам повідомили і у великій українській автобусної компанії, що займається міжміськими рейсами. «Головні причини – подорожчання дизпалива, запчастин і зростання зарплат» – відповіли нам у її прес-службі. Тобто квиток в автобусі-лайнері Київ – Одеса може подорожчати з 315 до 350 грн. Що стосується продуктів, то, за розрахунками Охрименко, вартість палива і підвищення зарплат можуть підняти їх ціну на прилавках на 15-20%. Перш за все це стосується недорогих продуктів: молока, сиру, хліба. Наприклад, літр молока або пачка масла можуть подорожчати на 1,5-2 грн, буханець хліба – на 1 грн, кіло ковбаси – на 3-5 грн.

Читайте також  “Пропонувала клієнтам зустрічі, а потім…”: 19 річна дівчина продала себе і свою знайому за 1500 гривень

Втім, директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко вважає прогнози щодо підвищення послуг транспортників на 20% завищеними:

Я не вірю в 20%, за фактом буде максимум 7-8%, і то там, де немає жорсткої конкуренції. Найбільш об’єктивний фактор – це зростання ціни дизпалива, і то він невеликий, наприклад, для фури кілометр шляху подорожчає на 30-35 коп. Середня зарплата на транспорті, за даними Держстатистики, – вище 6000 грн, тому зростання мінімалки вдвічі вплине мало, піднімуть заробітки хіба що прибиральницям і сторожам. Але це стане поясненням для того, чому зросли ціни на перевезення.

«Залізка» подорожчає

«Укрзалізниця» готується підвищити вартість залізничних квитків, заявив вчора її керівник Войцех Балчун.

Останній перегляд цін був в 2014 р, а інфляція набагато вище прогнозованої. Ми змушені це зробити, особливо з урахуванням того, що значний обсяг пасажирських перевезень становлять пільговики, і є проблема з компенсацією їх проїзду від держави.

– роз’яснив Балчун.

Він не уточнив, ні на скільки подорожчають квитки, ні з якої дати, так як пропозиції УЗ поки не затвердив Мінінфраструктури. Директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк прогнозує зростання вартості проїзду до 20%. Це означає, що, наприклад, купейний квиток в поїзд «Київ-Львів» буде коштувати не 193 грн, а 232.

Джерело – bdzhola.com

Шукайте деталі в групі Facebook