Польща почала будівництво газопроводу, який має стати «вбивцею» Північного потоку-2

Польща починає будівництво газопроводу BalticPipe, який зв’яже родовища на норвезькому шельфі в Північному морі з Польщею через Данію — і захистить Україну від газового шантажу.

Про це заявив президент країни Анджей Дуда, повідомляє Європейська правда.

За словами Дуди, 30 квітня компанія Gaz-System (оператор польської мережі газопроводів) підписала контракт на реалізацію цього проекту з фірмою Saipem Limited і проект отримав всі необхідні дозволи в Польщі і Данії.

«Якщо ми говоримо про повну диверсифікації поставок газу до Польщі, якщо ми говоримо про повну незалежність Польщі як отримувача від Росії, то це є віхою на шляху до цієї незалежності», — заявив він.

Відкриття газопроводу заплановане на 1 жовтня 2022 року, а його пропускна спроможність складе 10 млрд кубометрів газу на рік.

Дуда окремо підкреслив, що цей проект також є частиною важливого співробітництва в рамках Тримор’я.

«Оскільки ми будуємо газові хаби, які також дозволять постачати газ до сусідніх країн, ті, хто зараз спільно з нами створюють, реалізують проект Тримор’я, включно з Україною. Дуже важливо, що Польща буде одним із тих гарантів енергетичної безпеки України, яка, як ми знаємо, роками піддається газовому, енергетичному шантажу з боку Росії. Тому цей елемент вкрай важливий для суверенітету і повної незалежності України», — сказав він.

Раніше повідомлялося, що РФ має труднощі з добудовою Північного потоку-2 після того, як США ввели санкції проти компаній, що беруть участь у будівництві газопроводу.

Проектна потужність Північного потоку-2 становить 55 млрд кубометрів на рік. Але за останніми даними, Німеччина має намір поширити дію газової директиви ЄС на російський газопровід, незважаючи на заперечення Газпрому. Це буде означати, що Газпром не зможе монопольно володіти газопроводом і здійснювати прокачку газу: власником труби повинна стати незалежна від Газпрому компанія, а сам Газпром повинен надати іншим операторам не менше 50% потужностей прокачування.

Читайте також  У моторошній ДТП у Польщі загинули дві українки (фото)

Проект Baltic Pipe був ініційований майже 20 років тому. Польська держкомпанія PGNiG протягом останніх 11 років набувала ліцензії на видобуток на норвезькому континентальному шельфі з метою поставок для Baltic Pipe.

На початку 2019 року ЄС підтримав проект, виділивши грант на будівництво газопроводу в розмірі 215 млн євро на додаток до раніше вже виділених 51,8 млн євро.

Будівництво газопроводу потужністю 10 млрд куб. м на рік було заплановано на 2020 рік, а його завершення очікується до жовтня 2022 року. Це співпаде із закінченням довготермінового контракту Польщі з Газпромом.

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело