Лікарка з Мілану: Вони умирають при свідомості, вони помирають одні

Лікарка Франческа Кортелларо з відділення реанімації в міланській лікарні Сан Карло Борромео розповіла про те, як виглядає апокаліпсис сьогодні.

“Знаєте що найважче? Вони вмирають при свідомості. Вони вмирають одні. Вони благають зателефонувати дітям і онукам, щоб попрощатися. Це залишає вас в повному ступорі “, – розповіла медик.

“Бачите реанімацію? – Пацієнти з Covid-19 надходять в одинички, родичі не можуть їх супроводжувати. Коли настає їхній час – вони це знають. Вони при свідомості, вони не в нарколепсії. Вони ніби тонуть – але у них є час це усвідомити. Остання була сьогодні вночі. Бабуся, вона хотіла поговорити з онукою. Я витягла телефон і зробила відеоколл. Вони попрощалися. Скоро вона відійшла. І у мене – довгий список таких відеоколлів. Я називаю його листом прощань. Я сподіваюся, що нам дадуть кілька iPad, три-чотири буде досить – щоб вони не вмирали наодинці “.

Катастрофа вже тут.

Професор Стефано Муттіні, глава відділення реанімації визнає це без всяких застережень: “У мене таке відчуття, що я перебуваю в середині цунамі, і як би я не боровся, я не зможу його зупинити. Моє відділення розраховане на вісім ліжок. Мені вдалося додати до них сім, потім ще 8, потім ще 16. У нас зараз 31 ліжко. Вранці в неділю я був надзвичайно радий – вдалося додати ще шість – але вони всі тут же були зайняті. На даний момент я відчуваю, що зазнав повної поразки “.

У лікарні терміново шукають нові місця для розміщення нових хворих. Професор Стефано Каруго, глава серцево-легеневого відділення, каже: Ми отримали ще 12 ліжок для тих, кому необхідна інтенсивна серцево-легенева терапія. Ми планували все закінчити до п’ятниці – але ліжка заповнять вже сьогодні. В нормальний час у нас би це зайняло кілька місяців, сьогодні ми впоралися за п’ять днів”.

Читайте також  Поліпшень немає – без свідомості і на ШВЛ: з'явилися подробиці про стан МакSим

Професор Джіакомо Грасселі, глава регіонального кризового центру Ломбардії каже: “За 20 днів надійшли 700 серйозно хворих. Сто виписані після того, як пішли на поправку. Решта померли. На додаток до цього ще тисяча пацієнтів – на кисневої терапії, тобто їм необхідна допомога в диханні. Це досягло жахливих пропорцій”.

“Ми починали з 130 ліжками в 15 реанімаціях, сьогодні у нас 800. Ці нові місця, однак, придатні для того, щоб лікувати тих, хто хворий сьогодні. Якщо епідемія продовжує поширюватися такими темпами як зараз, до кінця березня у нас тільки в Ломбардії буде 2000 пацієнтів в інтенсивній терапії. Врахуйте, що на всю Італію близько 5 тисяч ліжок у відділеннях реанімації – і багато з них у Венето і Емілії-Романьї, які також постраждали від епідемії. Жодна система охорони здоров’я в світі не витримає такого удару. Ви можете збільшувати кількість ліжок – але ви не можете за одну ніч навчити сотні лікарів і медсестер”.

За матеріалами італійських ЗМІ

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело