ПЦУ відзначає день пам’яті святого, але не в лютому.
У Православній церкві України зауважили, що вшановують пам’ять святого Валентина, але він не має жодного стосунку до покровительства закоханих.
В ПЦУ зазначили, що церква відзначає кілька святих з іменем Валентин. Однак у цьому разі, ймовірно, йдеться про Валентина (Італійського), який жив у місті Терні в ІІІ столітті. Православна церква вшановує його пам’ять, адже це було ще до розділення церкви на Західну та Східну.
“Тому пам’ять святого Валентина відзначається і в католицькій, і в православній традиції, однак у різні дати: католики згадують його 14-го лютого (однак не у загальному календарі, де цього дня вшановуються святі Кирил і Мефодій, а у «Римському мартиролозі», де вказані місцеві дні пам‘яті); православні – 12-го серпня”, – йдеться в дописі.
В Українській церкві наголосили, що свято, яке прийнято відзначати 14-го лютого як День закоханих, насправді не відповідає фактам з реального життя святого Валентина. Згідно з легендою “він вінчав закохані пари попри заборону жорстокого імператора Клавдія II”.
“Ця легенда містить значну помилку у хронології подій, адже за часів життя святого Валентина у III столітті взагалі ще не існувало особливого обряду церковного вінчання. Церква вважала законним той шлюб, що укладався відповідно до громадянських законів і який закріплювався християнами через спільне причастя та оголошення перед членами громади”, – зазначили в ПЦУ.
Щодо самого святкування 14 лютого, то там вважають, що 496 року Папа Геласій канонізував святого Валентина і присвятив йому день пам’яті саме в цей день, аби “витіснити язичницьке святкування, яке відзначалось у Римі у ті часи та супроводжувалось жертвоприношеннями на честь плідності та материнства”.
Шукайте деталі в групі Facebook