“Асфальт не зійде зі снігом”: Зеленський розповів про масштабний ремонт доріг по всій Україні

У 2020 році в Україні відремонтують 4 тис. км державного значення, на що витратять 85 млрд гривень, з них 31 млрд – з Дорожнього фонду.

При цьому буде влаштовано безпрецедентний контроль як за якістю робіт, так і за тим, аби в подальшому асфальт не руйнували перевантажені вантажівки. Про це сказав президент України Володимир Зеленський на зустрічі, присвяченій українським дорогам в Держагентстві автомобільних доріг у вівторок, 11 лютого. (Щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).

“Мною підписано закон, який дозволить “Укравтодору” все це зробити. Ми ставимо за мету – побудувати 2,5 тис. км доріг місцевого значення – 22,2 млрд грн, це на 70% більше ніж у 2019 році. Це дозволить створити близько 12 тис. нових робочих місць”, – сказав Зеленський.

Він додав: “Ми очікуємо, що навесні разом зі снігом не зійде асфальт. Тому буде відповідальність за підряд – ми будуємо раз і назавжди”.

За словами президента, в Україні посилять контроль за перевантаженими фурами. Технологія зважування фур в русі буде застосована на новозбудованих дорогах.

Також Зеленський заявив, что необхідно знайти спосіб, як боротись з “тендерними тролями”, які блокують проведення тендерів на ремонт доріг.

“Давайте доводити все справами – щоб українці відчули і побачили результат. Хочеться, щоб мандрувати дорогами країни було приємно і безпечно. Нам потрібно зруйнувати міф, що Україна і хороші дороги це несумісні речі. Давайте зруйнуємо цей міф”, – сказав Зеленський.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук додав, що дорогу на Маріуполь побудують в рекордні терміни. “Там асфальт точно зі снігом не зійде. Так само і буде з новозбудованими дорогами”, – додав Гончарук.

За його словами, в Україні розробили генплан, на який нанесено більше 111 тис. нових об’єктів. “Щоб дороги вели до важливих об’єктів, щоб з’єднували пріоритетні об’єктив розвитку. Бюрократичні процедури це добре, але ми не будемо толерувати жодних затримок, прикриваючись бюрократичними папірцями. Якщо 1 березня має початися будівництво – то воно має початися у будь-якому випадку.

Читайте також  Оксана Марченко зробила зізнання про свої стосунки із Зеленським

Є перелік об’єктів, які мають стартувати. Деякі уже почалися через хорошу погоду”, – сказав Гончарук.

Він додав, що Україна будує “не дороги, а можливості”. “Об’єкт збільшує можливості тих людей, які живуть на тих територіях. Десь це про життя, десь це про майбутнє”, – підсумував Гончарук.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело