Під загрозою всі: в Україні з’явилося нове шахрайство з картками

У переддень новорічних свят знову активізувалися шахраї, що виманюють в українців мільйони гривень. Здебільшого працюють через SMS-повідомлення та афери з банківськими картками. За грудень зловмисники провернули кілька як нових, так і вже давно перевірених схем.

 

 

Наживаються на довірливих
На початку грудня жителям України почали надходити SMS-повідомлення про те, що їм на мобільний рахунок зараховано 259 000 грн. А далі вказано номер, за яким потрібно перетелефонувати, щоб нібито дізнатися подробиці й оформити свій “виграш”.

Подальша картина подій досить банальна. Ви телефонуєте за вказаним номером, де автовідповідач просить вас чітко й виразно назвати всі дані про вас: ПІБ, дата народження, точна адреса проживання.

Через кілька днів з вами зв’язуються, щоб уточнити дані паспорта, його номер і код ІПН. Все це, природно, потрібно для того, щоб отримати “виграш”.

Після цього шахраї крадуть за допомогою функції онлайн-заміни SIM, а потім телефонують з вашого номера на гарячу лінію банку, отримують доступ до онлайн-банкінгу, а там вони можуть робити з вашим банківським рахунком все, що завгодно.

Довести, що хтось шахрайським способом зняв з рахунку гроші або набрав кредитів, досить складно, адже шахраї навіть використовують для дзвінків ваш раніше записаний голос.

Як стало відомо, обманом українців займається така собі компанія під назвою “7-бажань”. Вона вже світилася в новинах про афери ще в лютому 2019 року, тоді постраждали переважно дніпряни, коли користувачам різних мобільних мереж надійшла SMS-розсилка із текстом: “Ваш статус “Переможець”! Ми Готові вручити 259 000 грн! Тел (044) 503 -33-35″.

Про більш новий спосіб обману довірливих громадян раніше докладно писав OBOZREVATEL. Суть схеми полягає в тому, що вас чекають прямо біля банкоматів і обманним шляхом змушують віддавати нібито вкрадені кошти.

Так у Києві пенсіонерку “розвели” на 500 грн. Літня жінка пішла до банкомату біля торгового центру зняти пенсію. Там стояло кілька людей. Коли настала її черга, вона помітила, що молодик, який знімав гроші перед нею, забув картку. Вона покликала його, він вже відійшов на кілька метрів. Він крикнув їй, щоб вона витягла картку, інакше банкомат її зараз проковтне. Вона так і зробила.

Поки жінка вставляла свою картку, позаду раптом пролунав обурений голос юнака: “А де мої гроші? Ви їх зняли!” Пенсіонерка нічого не могла зрозуміти. Одразу з’явилася очевидиця, яка заявила, що стояла неподалік і все бачила.

Шахраї з двох сторін напосіли на жінку й погрожували викликати поліцію. Злякавшись, та віддала 500 гривень.

Днями, 22 грудня, кіберполіція України повідомила про затримання місцевого жителя міста Дніпро, який дублював банківські карти громадян і знімав з них гроші. За пів року він заволодів більш ніж 1 мільйоном гривень громадян.

Для цього зловмисник замовив понад 100 карток, які не мали ідентифікатора користувача, тобто виступали “білим пластиком”. Надалі він використовував їх для дубляжу оригінальних карток.

Злочинна схема мала такий вигляд: під час користування банкоматом він імітував виникнення проблеми і пропускав наступного користувача. Перед цим зловмисник здійснював спеціальні маніпуляції з банкоматом, які дозволяли копіювати картку наступного користувача. Потім отримував доступ до чужих банківських рахунків.

Також він змінював фінансовий номер телефону на свій, що дозволяло керувати системою інтернет-банкінгу потерпілого. Це дозволило не тільки викрадати наявні кошти, а й збільшити кредитні ліміти на рахунках жертв і оформляти онлайн-кредити.

В “тренді” залишаються й інші методи шахрайства, коли вам надходить SMS-повідомлення, в якому зазначено, що ваша банківська карта заблокована. Там же вказано номер, зателефонувавши за яким ви зможете вирішити “проблему”. Далі ви називаєте нібито оператору банку номер картки, термін її дії та код із SMS-повідомлення, після чого ви виявляєте зникнення особистих коштів.

Крім того, зловмисники почали підробляти SMS-оповіщення від банків. Купуючи товари з рук через популярні онлайн-платформи, шахраї надсилають липові повідомлення про зарахування коштів на вашу банківську картку, після чого продавець передає їм товар. Але після перевірки рахунку виявляється, що грошей там немає.

Зоряна

Recent Posts

Вдарить мороз -12 і буде мокрий сніг: де в Україні сильно похолодає

Вдарить мороз -12 і буде мокрий сніг: де в Україні сильно похолодає У вихідні погода…

2 години ago

«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію

«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…

10 години ago

Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження

Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…

12 години ago

Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя

Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…

14 години ago

Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют

Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…

16 години ago

Умови Кремля для припинення війни у 2025 році

Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…

18 години ago

This website uses cookies.