Мовний закон,саме так в народі називають закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, почав діяти з 16 липня 2019 року. Він передбачає, що українська мова є обов’язковою у всіх сферах публічного життя.
Закон не забороняє у приватному спілкуванні розмовляти будь-якою мовою. Але ті, хто перебуває на роботі й виконує свої трудові обов’язки, мають спілкуватися державною. Зокрема, це стосується працівників сфери обслуговування.
За використаня недержавної мови передбачені штрафи, які почнуть діяти через 2 роки. Їх розмір складе від 9,8 тис. до 11,9 тис. грн. Про це заявила уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова під час своєї першої пресконференції у вівторок, 10 грудня.
Держава штрафуватиме працівників сфери обслуговування, якщо вони першими звертатимуться до відвідувачів не українською мовою, зазначила Монахова.
“Штрафи щодо порушення мовного закону у сфері обслуговування починають діяти через два роки”, – сказала вона.
Так, за словами мовного омбудсмена, якщо відвідувачі закладів громадського харчування першими звертатимуться до працівників державною мовою, а їм відповідатимуть іншою– на них очікуватимуть штрафи.
Однак, “якщо клієнт сам ініціює використання іншої мови, то обслуговування, персонал може відповідати тією мовою, якою комфортно людині”, зазначила Монахова.
Шукайте деталі в групі Facebook