В Україні визначили міста з найбруднішим повітрям

В Україні проведуть масові вимірювання забруднення повітря. Це викликано панікою через повідомлення про нібито значне забруднення.

Насправді ж показники нинішніх вимірювань аномалій не фіксують. Про це йшлося на екстреній нараді Міністерства енергетики та захисту довкілля, Укргідрометцентру, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної геофізичної обсерваторії.

За даними від Укргідромедцентру, концентрації оксиду вуглецю в період від 15 до 21 жовтня в атмосферному повітрі більшості міст України залишались у звичних параметрах. Джерелом забруднювальних речовин є переважно автомобільний транспорт, а у великих промислових містах – викиди підприємств.

В Укргідрометцентрі та ДСНС запевняють, що стан повітря в Україні перебуває в межах, притаманних на цю пору року. Тобто, підстав для хвилювання про значні додаткові джерела забруднення повітря немає. Водночас було зафіксовано перевищення викидів за деякими забруднювальними речовинами в усіх промислових містах України, зокрема Маріуполі, Дніпрі, Кам’янському, Запоріжжі та інших.

Держекоінспекція спільно зі спеціалістами санітарно-гігієнічної хімічної лабораторії Київського міського лабораторного центру МОЗ України провели лабораторні дослідження забруднювальних речовин у приземному шарі атмосферного повітря Києва. 23 жовтня дослідили концентрацію за п’ятьма показниками – вуглецю оксиду, азоту діоксиду, сірчистого ангідриду, сірководню та аміаку. Варто зазначити, що норма індексу забруднення повітря становить 5,0 мг/м3. Тобто на Русанівській набережній немає перевищення за оксидом вуглецю. Показники азоту діоксину та сірчистого ангідриду теж у нормі. Аналогічна ситуація і на Одеській площі та вулиці Заболотного. Біля Великої кільцевої дороги теж показники в нормі.

Водночас центральна геофізична обсерваторія імені Срезневського зафіксувала перевищення середньодобової концентрації СО на Деміївській площі у Києві – 3,5 мг/м3. Це пов’язано з активним трафіком автомобілів на локації. Також там були зафіксовані перевищення середньодобових концентрацій формальдегіду.

За підсумками наради міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель доручив привести українські показники до європейського формату, аби мати змогу порівнювати якість повітря в Україні та інших країнах. Це займе певний час, адже потрібно переналаштовувати системи. На сучасну ж систему моніторингу коштів не закладено.

Також ще раз масово перевірять стан забруднення повітря – спільно із незалежними лабораторіями.

Планують модернізувати систему моніторингу та переведення його в онлайн. У Міністерстві додали, що у модернізацію державної системи моніторингу повітря кошти не вкладалися роками. Нині показники забираються Державною гідрометеорологічною службою України в двох режимах: у повному – відбір проб здійснюється чотири рази на добу 6 днів на тиждень, неповному – коли відбір проб здійснюється двічі на добу.

Зоряна

Recent Posts

З якими хворобами звільняють від мобілізації. Оновлений повний перелік

З якими хворобами звільняють від мобілізації. Оновлений повний перелік Перелік захворювань, із якими військовозобов'язаного можуть…

3 години ago

В Україні прогнозують небезпечні явища: в яких областях і чого саме чекати

В Україні прогнозують небезпечні явища: в яких областях і чого саме чекати Уже цієї ночі…

4 години ago

Адвокат пояснив, за яких умов в українців примусово вилучати житло для потреб ЗСУ

Адвокат пояснив, за яких умов в українців примусово вилучати житло для потреб ЗСУ В Україні…

7 години ago

Від сьогодні в Україні не існуватиме “обмеженою придатних”

Від сьогодні в Україні не існуватиме "обмеженою придатних" З 4 травня в Україні майже повністю…

9 години ago

Чи потрібно жінкам одягати хустку в церкві: відповідь священника здивує багатьох

Чи потрібно жінкам одягати хустку в церкві: відповідь священника здивує багатьох Традиція покривання голови в…

11 години ago

Мобілізація в Україні: Генштаб розповів, кому з чоловіків треба прийти до ТЦК

Мобілізація в Україні: Генштаб розповів, кому з чоловіків треба прийти до ТЦК Всі чоловіки віком…

13 години ago

This website uses cookies.