“Порушникам загрожуватиме штраф”: в Україні хочуть провести перевірки фактів проживання громадян у місцях їхньої реєстрації

Офіс реформи адміністративних послуг при Міністерстві економічного розвитку й торгівлі ініціює введення перевірок фактів проживання громадян у місцях їхньої реєстрації.

Про це сказано в підготовленому офісом новому проекті закону “Про свободу пересування й вільний вибір місця проживання в Україні”, передають “Українські Новини“.

Автори законопроекту пропонують дозволити органами реєстрації проводити перевірки фактів проживання громадян у місцях, у яких вони офіційно зареєстровані.

Інформація про місце проживання або про зняття з реєстрації в місці проживання має бути внесена до Єдиної інформаційної системи.

Громадянин віком від 14 років зобов’язаний протягом 30 днів особисто або через Інтернет подати заяву про реєстрацію свого місця проживання.

Понад те, громадяни, які підлягають заклику на строкову військову службу або ті, хто бере участь у судовому процесі, зобов’язані проінформувати орган реєстрації про своє місце перебування.

Перевірку факту проживання проводить орган реєстрації, а також інші органи влади у випадках, установлених законодавством.

Перевірка не проводиться щодо осіб, які є власниками (співвласниками) житла, розташованого за адресою їхнього зареєстрованого місця проживання, військовослужбовців, бездомних та інших осіб, які не мають постійного місця проживання.

Підставами для перевірки, зокрема, є звернення розпорядника житла; звернення одного з батьків або іншого законного представника дитини у віці до 14 років; звернення органу державної влади або органу місцевого самоврядування, підприємства, установи й організації незалежно від форми власності, які отримали документально підтверджену інформацію про те, що особа не мешкає у житлі, розташованому за адресою її зареєстрованого місця проживання.

Також перевірка може проводитися за зверненням керівника установи загальної середньої освіти для перевірки факту проживання дітей на території обслуговування зазначеної установи.

При цьому в законопроекті зазначено, що перевірки можуть проводитися й з інших причин.

Читайте також  Триває друга за рік перевірка: безробітних українців будуть позбавляти субсидій

Строк перевірки не має перевищувати 30 днів.

Під час перевірки уповноважена особа органу влади має досліджувати житлове приміщення на предмет ознак проживання в ньому зареєстрованого громадянина.

Для цього перевіряльник може опитати сусідів, перевірити наявність засобів особистої гігієни й одягу, інших доказів.

У разі встановлення факту не проживання особи за місцем реєстрації громадянин залучається до адміністративної відповідальності, зокрема, на нього накладається штраф від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 850 гривень).

Проектом закону передбачено, що Єдина інформаційна система має бути уведена в експлуатацію з 1 липня 2019 року, а всі громадяни, які не зареєстровані за місцем проживання, зможуть безкоштовно зареєструватися до 31 березня 2021 року.

Відповідно до статті 33 розділу ІІ “Про права, свободи та обов’язки людини і громадянина” КУ, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -