Українців змусять заплатити нові податки за житло: “суми стали непідйомними”

Українців попереджають, про нові платіжки про сплату податку на нерухомість

Українців змусять заплатити нові податки за житло: “суми стали непідйомними”
На оплату податку українцям дадуть 60 днів, хто не встигне сплатити – отримає ще й немалий штраф.

Згідно з новим законом, сплата за нерухомість обмежується максимальною ставкою – 1,5% мінімальної зарплати за кожен “зайвий” квадратний метр. Однак у населення в різних пунктах суми можуть відрізнятися.

Так, наприклад в селах місцева влада може стягувати 1% від мінімалки.

Важливо також відзначити, що розмір мінімальної заробітної плати враховується за станом на 1 січня минулого року. Тоді мінімалка склала 3723 грн. Тобто за квадрат доведеться платити 37,2 грн. Наприклад, за квартиру площею в 100 квадратів доведеться заплатити податок у розмірі 1 488 грн.

Податок сплачують українці, які володіють будинками і квартирами площею від 60 і 120 квадратів.

Втім остаточне рішення про норму приймають, знову ж таки, місцева влада. Тим же, хто володіє елітною нерухомістю, заплатити доведеться в рази більше. Так, за квартиру на 300 квадратів і будинок на 600 крім самого податку доведеться ще внести 25 тис. грн. разової виплати. Більш того, вираховують не тільки з “зайвих” квадратів, а по всій площі.

Також раніше повідомлялося, що в Україні з 1 січня 2020 року планують підняти зарплати на 20-70%.

Кабінет міністрів має намір затвердити нову систему оплати праці співробітників освіти – це вже буде не питання єдиної тарифної сітки.

Відзначається, що особливий акцент буде зроблений на молодих вчителів, які не мають ще власного стажу і коли приходять на роботу, то мають мінімальну зарплату. Відзначається, що після всіх нововведень молодий учитель матиме можливість отримувати більшу заробітну плату, ніж сьогодні.

Читайте також  Польща закрила кордон з Україною через коронавірус? Все про нові правила перетину

Як пояснила міністр освіти Лілія Гриневич, уряд прийняв рішення прив’язати зарплати до прожиткового мінімуму. В 2023-му найменший оклад повинен складати 4 прожиткових мінімуми. Нововведення, за її словами, дозволить виконати закон. Сьогодні прожитковий мінімум становить 1936 грн.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -