Екс-президент CityCommerce Bank втік до Латвії

Суд відмовився взяти екс-власника банку під варту Печерський районний суд Києва відмовився взяти під варту колишнього президента ПАТ “Міський комерційний банк” (CityCommerce Bank) Рейниса Тумовса. Про це свідчать матеріали суду від 13 лютого 2017 року. Згідно з документом, з 17 вересня 2014 року Національна поліція проводить досудове розслідування у кримінальній справі № 12014000000000409 за підозрою колишнього президента Міського комерційного банку Рейниса Тумовса і колишнього голови правління банку у скоєнні низки злочинів.

Зокрема, встановлено, що в 2014 році посадові особи банку надали кредити фіктивним фірмам, кошти легалізували через підконтрольні їм комерційні структури. Неправомірна видача кредиту ТОВ “Ріл-Мейд” призвела до збитку 90,1 млн гривень. 30 грудня 2016 року Рейнису Тумовсу було складено повідомлення про підозру, а 4 січня 2017 його оголосили в міжнародний розшук. 12 січня було отримано дозвіл на його затримання для застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання і просив його задовольнити. Захисники підозрюваного виступили проти задоволення цього клопотання, мотивуючи це тим, що Тумовсу не було належним чином повідомлено про підозру, оскільки лист було направлено за однією адресою, а з 13 вересня 2016 року Рейнису Тумовсу було видано посвідку на проживання в Латвії до вересня 2021 року. Згідно з матеріалами, у зв’язку з цим слідчому було відмовлено в застосуванні запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою відносно підозрюваного. Нагадаємо, суд заарештував майно екс-директора CityCommerce Bank.

Читайте також  Україну чекає важкий час: Сенсаційне пророцтво Афонських старців

Шукайте деталі в групі Facebook


За матеріалами: