Збори єпископів УПЦ КП, які почесний патріарх Православної церкви України Філарет скликав на 20 червня, не можуть вважатися Собором. Київський патріархат вже не існує, до того ж порушено процедуру, яка була передбачена статутом самої цієї церкви.
Про це в інтерв’ю «5 каналу» заявив архієпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ, заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій Зоря. Він нагадав, що по-перше, УПЦ Київського Патріархату згідно з рішенням істинного Помісного Собору цієї церкви від 15 грудня 2018 року припинила свою діяльність шляхом об’єднання і приєднання до створюваної Православної Церкви України. У зв’язку з цим свою діяльність припиняють статутні органи і втрачає силу статут УПЦ КП.
По-друге, згідно зі статутом УПЦ КП, Помісний архієрейський собор скликається Патріархом разом зі Священним Синодом. А Священного Синоду Київського Патріархату вже немає, тому що всі його члени, крім патріарха Філарета і Білгородського митрополита в Росії, «жодним чином не підтримують такий розвиток подій», – зазначив Зоря. Тому скликаються Філаретом збори «можна назвати чим завгодно, але Помісним Собором Київського Патріархату це точно не буде».
Нагадаємо, 15 грудня на Об’єднавчому соборі у Києві було проголошено створення єдиної помісної Православної церкви України, а її предстоятелем обрано митрополита Переяславського і Білоцерківського УПЦ КП Епіфанія (Думенка).
5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про надання автокефалії Православній церкві України (ПЦУ). Він визнав, що новостворена церква є рівною серед інших 14 помісних православних церков.
6 січня у соборі Святого Георгія в Стамбулі Варфоломій вручив Томос предстоятелю ПЦУ Епіфанію, а 9 січня документ підписали усі члени Синоду Вселенського патріархату. Таким чином створення помісної православної церкви в Україні було завершене.
Однак на початку травня Філарет заявив про те, що УПЦ Київського патріархату не ліквідована і продовжує існування, оскільки він особисто такого рішення не ухвалював. Однак у ПЦУ оприлюднили відео, де Філарет особисто підтримав ліквідацію УПЦ КП та підписав документ про приєднання структури до Єдиної церкви. На це у Філарета відповіли, що документ не має юридичної сили та не є рішенням Помісного собору.
Глава ПЦУ митрополит Епіфаній вважає, що УПЦ Київського патріархату вже не існує, не дивлячись на заяви Філарета.
14 травня Філарет закликав Єпіфанія «нічого не робити всередині церкви» без його згоди. Також владика зазначив, що президент Петро Порошенко відмовився від домовленостей, які давав раніше, що і стало причиною розколу, що намітився. Договір начебто передбачав, що Філарет продовжує керувати церквою на території України разом з Епіфанієм, а глава ПЦУ представляє церкву на світовій арені.
Пізніше Епіфаній визнав недійсними видані Філаретом документи і забрав Свято-Покровський собор на Солом’янці.
Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…
На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…
"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…
Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…
"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…
"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…
This website uses cookies.