Мені влаштували палаючу землю під ногами. Сьогодні Порошенко якщо не жалкує, то ставить під сумнів доцільність цього, – Яценюк

Лідер “Народного фронту”, екс-прем’єр міністр України Арсеній Яценюк (2014-2016) заявив про те, що Порошенко шкодує про те, що відправив його у відставку.
 Про це він розповів в інтерв’ю Дмитру Гордону.

 

“Якби Порошенко на старті президентства був таким, яким він є вже сьогодні, після п’яти років президентства, думаю, були б інші результати. Його теж життя побило і теж навчило”, – зазначив Яценюк.

У відповідь на запитання, чому Порошенко програв президентські вибори, він підкреслив: “Зокрема тому, що він зробив помилку. Йому не треба було починати війну зі мною в 2014 році. Я свідомо йшов на всі речі. Я знав, що це не просто буде мінус його рейтингу, а вб’є рейтинг, але виходив і говорив: сьогодні ми будемо ухвалювати закони щодо зменшення витрат державного бюджету на цілу низку соціальних програм, тарифи повинні бути от такі… Я брав увесь вогонь на себе”.

“Я робив те, у що вірю. Робив те, що є в адекватному, правильному протоколі рятування пацієнта, який перебуває в клінічній смерті. Ніхто іншого рецепту до нинішнього дня не запропонував”, – додав він.

Арсеній Яценюк вважає правильним, що не воював публічно з Порошенком. “Правильно зробив, що пішов (добровільно пішов із поста прем’єр-міністра в 2016 році) і не допустив дострокових парламентських виборів. Це б точно призвело до дострокових президентських виборів. А це би мало неймовірні наслідки для держави. Не виключаючи подальшої федералізації країни”, – переконаний він.

Розповідаючи про свої відносини з 5-м президентом він зазначив, що “ніколи не розцінював Порошенка як ворога”: “Більш того, я з відкритою душею до нього був, коли він став президентом. Ми тоді з Турчиновим дуже переживали, що вибори будуть у два тури, що країна просто між першим і другим туром не проживе. Він тоді виграв у першому турі, і це було добре, тому що були проведені демократичні вибори”.

Читайте також  Скандальний журналіст Гордон назвав українців, які голосували за Порошенка дебілами (відео)

Але після цього, за словами Яценюка, Порошенко “задіяв усю машину” проти нього: “Порошенко стає в один тур президентом. Ну, і Петро Олексійович чомусь оцінив, що я в нього основний конкурент на наступних президентських виборах. Ну, якщо чесно, він правильно оцінив. Це правда”.

“У 2014 році БПП не очікував, що вони програють вибори “Народному фронту”. І наступного дня після виборів все, що почали робити, – це заточувати всіх проти мене. Вони мені влаштували палаючу землю під ногами. Там же була задіяна ціла машина. (Нардеп-утікач) Онищенко публічно заявив, що витратив 30 млн доларів на зміщення Яценюка”, – сказав він.

“Думаю, сьогодні він, можливо, якщо і не жалкує, то ставить під сумнів доцільність всього цього”, – додав Яценюк.

“Я не атакував Порошенка з однієї простої причини. У мене перед очима була картинка Тимошенко-Ющенко, Ющенко-Тимошенко. Це як родова травма демократії. За класичними політичними правилами мені треба було діяти зовсім по-іншому. Вийти на трибуну парламенту, звинуватити персонально Порошенка і його фракцію в тому, що вони почали боротьбу за владу, оголосили війну: “Вас не цікавить країна – вас цікавить те, щоб змістити прем’єр-міністра. І почалося б… Як я міг собі це дозволити у воюючій країні?”- сказав лідер НФ.

Відповідаючи на запитання Гордона щодо якостей Порошенка, Яценюк сказав: “Я не скажу про Порошенка нічого поганого. Тому що те, що було, – це було. Ми якось розберемося. Погано, що це вразило систему державної влади в країні. Це підірвало довіру спочатку до інституту прем’єра, а потім до інституту президента”.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -