Період відпусток: скільки речей може везти через кордон одна людина

Волинська митниця ДФС продовжує серію публікацій про правила митного контролю під час пропуску товарів, які допоможуть громадянам скласти свої валізи у закордонних мандрівках під час літньої відпустки.

Зрозумілим і виправданим з точки зору сімейного бюджету є прагнення багатьох українців привезти з відпустки сувеніри, одяг, взуття, іграшки, інші речі широкого вжитку.

Водночас українське законодавство, крім обмеження щодо кількості товару, який може бути ввезений однією фізичною особою для особистого споживання, містить обмеження щодо загальної вартості товару, який можна імпортувати без сплати митних платежів. Про це слід пам’ятати, обираючи смуги руху «зелений» або «червоний» коридор у пунктах пропуску і розраховуючи суми видатків, у які ваші «сувеніри» виллються після їх оподаткування.

Громадянин, який перетинає митний кордон України не частіше, ніж 1 раз на 3 доби (72 години) і перебував за кордоном не менше 1 доби (24 години) може без сплати митних платежів ввезти через автомобільний чи залізничний пункт пропуску товару, вага якого не перевищує 50 кг, а фактурна вартість – не більша еквіваленту 500 Євро.

Якщо особа перетинає митний кордон частіше вказаної періодичності, її неоподатковуваний ліміт на імпорт товару – 50 кг і 50 Євро. Усе, що вище, підлягає письмовому декларуванню з обов’язковою сплатою мита (10%) і ПДВ (20%).

Також нагадаємо, що фактурна вартість – це вартість товару, що значиться в рахунку – фактурі (інвойсі) або в чеку. Фактурна вартість необхідна для формування митної вартості товару під час нарахування митних платежів при імпорті.

Недекларування або приховування товару понад дозволений ліміт, з метою уникнення його оподаткування, тягнуть за собою конфіскацію надміру та штрафні санкції за порушення митних правил. А якщо приховування здійснене з облаштуванням тайників (спеціальних сховищ) в конструкціях автомобіля – вилученню підлягає і транспортний засіб, в якому цей тайник був влаштований.

Щодо сувенірів також необхідно пам’ятати, що законодавство кожної країни встановлює різні обмеження як на ввезення, так і на вивезення товарів. Ручної роботи сорочка чи килим, знайдена на березі моря мушля чи корал, окремі овочі чи фрукти можуть бути визнані національним надбанням, вивезення якого з країни вашого відпочинку не допускається її законодавством, в той час коли українським – дозволене.

Natalia

Recent Posts

Коли в Україні припиняться опади: синоптикиня назвала точну дату

Коли в Україні припиняться опади: синоптикиня назвала точну дату У вихідні погодні умови зміняться і…

1 годину ago

Вдарить мороз -12 і буде мокрий сніг: де в Україні сильно похолодає

Вдарить мороз -12 і буде мокрий сніг: де в Україні сильно похолодає У вихідні погода…

3 години ago

«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію

«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…

11 години ago

Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження

Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…

13 години ago

Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя

Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…

15 години ago

Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют

Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…

17 години ago

This website uses cookies.