Categories: ГрошіСвіт

Долар опинився під загрозою: у світі відмовляються від американської валюти

Каталізатором для таких спроб послужило рішення президента Дональда Трампа вийти з ядерної угоди з Іраном і відновити щодо нього санкції.

Санкційна політика США відбила бажання користуватися доларом у багатьох країн. При цьому над альтернативними способами торгівлі в обхід американської валюти задумалися не лише супротивники Вашингтона, але і його союзники.

Про це йдеться в матеріалі The Wall Street Journal, на який посилається «Оглядач». Видання зазначає, що Європа й Індія налагоджують свої власні фінансові канали для угод із Іраном. До того ж Китай із Росією намагаються вирватися з-під контролю США.

За даними газети, союзники та вороги США намагаються завадити Вашингтону контролювати міжнародну торгівлю і створюють системи, в яких американська валюту не використовують.

Зазначається, що каталізатором для таких спроб послужило рішення президента Дональда Трампа вийти з ядерної угоди з Іраном і відновити щодо нього санкції. Велика Британія, Німеччина та Франція не підтримали такі штрафні заходи, що містять також заборону на доларові транзакції з іранськими банками.

Видання наголошує, що Китай і Росія вже давно укладають торговельні угоди в юанях і рублях, а не в американській валюті.

«Світова торгівля відбувається в доларах, і це дозволяє США стежити за будь-якою продукцією, яку будь-хто куди-небудь імпортує або експортує. Такий стан справ довгий час не влаштовував супротивників Америки, роблячи їх вразливими до торгових санкцій США. І з новими системами долар продовжить домінувати в міжнародній торгівлі, але вони скоротять можливості Вашингтона нав’язувати свою політику і використовувати штрафні заходи. Також злочинцям і терористам стане простіше здійснювати грошові перекази, які США не зможуть відстежити», — йдеться в матеріалі.

При цьому найбільшу загрозу для США становлять ті зусилля, яких у цьому напрямку докладає Європа, наголошує видання.

Але Китай діє ще масштабніше — Пекін укладає угоди в юанях із такими країнами, як Туреччина та Пакистан. Торік Китай і Нігерія підписали угоду про валютний своп, яка знизить необхідність у доларах у двосторонній торгівлі. 2013-го в стосунках Китаю і Росії на торговельні операції в національних валютах припадало лише 7 %. 2017 року цей показник збільшився до 18 %.

«Зусилля Китаю зі створення платіжної системи, що не використовує долари, — серйозна загроза для США, адже Пекін має другу за розміром економіку у світі та відіграє величезну роль у міжнародній торгівлі. Китайською системою CIPS, яку запустили 2015-го, управляє Народний банк Китаю, хоча ще наразі використовує SWIFT. Але багато експертів вважають, що з часом вона зможе обходитися і без неї», — підсумовується в матеріалі.

Tanya

Recent Posts

Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці

Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…

5 днів ago

На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії

На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…

2 тижні ago

“Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою”: виплати зростуть, якщо ви належете до цієї групи

"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…

2 тижні ago

Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди завтра пре мороз і снігопад?

Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…

2 тижні ago

“Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх”: скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти в обмінники?

"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…

2 тижні ago

“Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх”: що відбувається в обмінниках та чи час рятувати гроші?

"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…

2 тижні ago

This website uses cookies.