Безпечна відпустка: як вберегтися від найпоширеніших загроз

Найпоширенішою у відпустках проблемою є “діарея мандрівника”. Щоб уберегтися від неї, слід бути максимально обережними з новою їжею і водою та не забувати стежити за своєю гігієною.

Вживати під час подорожі бажано тільки пляшкову воду. Якщо придбати таку можливість немає, пити слід попередньо прокип’ячену, радить microbiya.

Обережними слід бути й з водою в басейні. Ковтати її в жодному разі не можна. Адже вода з басейну кишить хвороботворними мікроорганізмами. Так, за даними минулорічного опитування від Американської ради з питань якості води та здоров’я, більше половини респондентів перед походом у басейн не приймають душ. Третина тих, хто таки обмивається перед плаванням, роблять це лише поверхово. На додачу кожен четвертий зізнався, що хоч раз справляв малу нужду прямо в басейні. 17% опитаних визнали, що не відмовлялися від користуванням спільним басейном, коли мали діарею.

Овочі та фрукти у відпустці бажано їсти очищеними. Адже, якщо якість води є сумнівною, миття не допоможе вберегтися від кишкової інфекції.

Вуличну їжу вживати під час відпустки не можна. Це ж стосується морепродуктів і рифової риби. Уникати слід і споживання страв із недостатньою термічною обробкою. До таких належить стейк з кров’ю, яйця-пашот, шашлик і подібні.

Під час подорожі важливо також регулярно очищувати гаджети й не забувати мити руки. У готельному номері рекомендується обробити антисептиком вимикачі й дверні ручки, пульт від телевізора — покласти в поліетиленовий пакет.

Крім “діареї мандрівника”, остерігатися слід і комах, зокрема комарів, кліщів і деяких мух. Через укус від них можна підчепити малярію, хворобу Лайма, енцефаліт, жовту лихоманку, сонну хворобу й безліч інших захворювань, більшість з яких є небезпечними для життя. Зменшити для себе ризик можна завдяки репелентам. Також бажано носити головний убір.

Підчепити небезпечну хворобу можна від диких тварин. Переносниками збудників часто є птахи, кажани, степові гризуни, єноти, мавпи. Щоб вберегтися від наслідків, від диких тварин слід триматися на відстані. Важливо також уважно читати попереджувальні таблички й дотримуватися вказаних на них порад, адже попередження про отруйних павуків можуть виявитися не голослівними.

Чатують на мандрівників також хвороби, які передаються через кров. Підчепити їх можна зробивши манікюр або татуювання. Тому за подібними послугами в неперевірені місця ліпше не звертатися.

Щоб уникнути зайвих проблем, перед відпусткою бажано придбати страховку. Для цього важливо обрати перевірену страхову компанію. Ще до поїздки слід наперед уточнити, як поводитися у випадку будь-якої незвичайної ситуації. Не забути зберегти номер телефону, на який необхідно звертатися в разі потреби. Заздалегідь слід уточнити можливі інфекційні ризики, характерні конкретно для того регіону, у який намічено поїздку. Не завадить також проглянути останні місцеві новини. У разі відвідання екзотичних країн рекомендується доповнити перелік щеплень.

Із відпустки жінки нерідко привозять молочницю. Першим проявом є свербіж і печіння в області геніталій. Поступово дискомфорт переростає в біль і появу виділень. Із прогресуванням хвороби вони стають сироподібні, мають кислий запах.

Natalia

Recent Posts

Кінець війни в Україні: у Зеленського попередили про гарні події

Кінець війни в Україні: у Зеленського попередили про гарні події Перший Саміт миру відбудеться 15-16…

6 години ago

“Лютий холод повертається в ці області, прогноз стривожив навіть синоптиків”: куди суне мороз у -9 градусів, дощ і снігопад?

"Лютий холод повертається в ці області, прогноз стривожив навіть синоптиків": куди суне мороз у -9…

8 години ago

Можливі ракетні удари на Великдень: Жданов відповів, чи треба виїжджати з міст

Можливі ракетні удари на Великдень: Жданов відповів, чи треба виїжджати з міст Росія здатна влаштувати…

9 години ago

“Масштабне скасування бронювання наближається, названо перелік захворювань для відстрочок”: повістки, ТЦК, мобілізація

"Масштабне скасування бронювання наближається, названо перелік захворювань для відстрочок": повістки, ТЦК, мобілізація В Україні тривають…

12 години ago

Статус “обмежено придатний” скасовують із 4 травня: що чекає на військовозобов’язаних, у яких він був

Статус "обмежено придатний" скасовують із 4 травня: що чекає на військовозобов'язаних, у яких він був…

14 години ago

Обмінники готуються помітно переписувати курс долара: чого очікувати українцям вже у травні

Обмінники готуються помітно переписувати курс долара: чого очікувати українцям вже у травні Найближчим часом українські…

16 години ago

This website uses cookies.