Мовний закон можуть скасувати: названо причини

Народні депутати вже почали говорити про скасування нового закону

Нагадаємо, що український парламент у четвер, 25 квітня, ухвалив “мовний закон”. Дану подію багато українців зустріли із захопленням. Проте є і ті, хто абсолютно не згоден з новим законом. Деякі депутати вже встигли висловитися проти його прийняття.

Про це стало відомо завдяки повідомленням українських ЗМІ.

“Ми цей закон обов’язково скасуємо після виборів в парламент”, – розповів депутат від “Опозиційного блоку” Євген Мураєв.

Є ризик відкату назад і ризик того, що закон дійсно можуть скасувати? На це питання відповів у ранковому ефірі телеканалу “Наш” голова Столичної юстиції Станіслав Куценко. Він відповів на запитання ведучої та її репліку про те, що був так званий закон “Ківалова-Колесніченка”, який прийняли з порушеннями, що в підсумку стало підставою для його скасування.

Варто нагадати, що Верховна Рада прийняла закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Зараз вже відомо, що за ухвалення відповідного законодавчого акта проголосували 278 народних обранців при необхідних 226-ти. При цьому мало кому відомо, що за порушення зазначених у законі норм передбачається досить жорстке покарання.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховна Рада прийняла закон про функціонування державної мови. Його розгляд у парламенті тривав майже 2 місяці. Вже зараз проукраїнські політики, активісти та представники культури заявили, що закон став епохальним і історичним. У свою чергу його противники повторюють гасла про “насильницьку українізацію”.

Нагадаємо, Пальчевський розповів, чим мовний закон обернеться для України: 8,5 мільйонів називають себе росіянами.

Читайте також  Підсумковий випуск новин: Нові кандидати у Президенти України. Провокації на фронті

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -