Увага, заробітчани! В Польщі суттєво змінили процедуру працевлаштування українців

Міністерство праці, родини та соціальної політики Польщі пропонує оновити закон “Про промоцію працевлаштування”, яким передбачається істотна зміна процедура працевлаштування українців.

Про деталі пропонованих змін розповіла експерт з питань легалізації перебування, голова Фонду розвитку “Понад кордонами” Ксенія Наранович, пише Корупція.Інфо

У Польщі вже понад 10 років функціонує система освідчень (декларація працедавця, що він хоче взяти іноземця на роботу, завірена в місцевому управлінні праці –ред.), яка дозволяє громадянам декількох країн працювати до 6 місяців без оформлення дозволу на роботу. Така система діє для громадян Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, РФ та України.

Зміни, які пропонується внести в закон “Про промоцію працевлаштування”, стосуються системи освідчень.

Як пояснює Ксенія Наранович, питання освідчень тепер регламентуватиметься законом, а не наказом. Практика освідчень, яка планувалася як тимчасова, стане постійною.

“У проекті закону обмежується коло юридичних осіб, які в принципі можуть оформлювати дозволи на працю, дозволи на сезонну працю (новий тип дозволу, який вводиться згідно з євросоюзною директивою — ред.) та освідчення” – розповідає експерт. Зокрема, тепер матиме значення, чи мав працедавець проблеми з Закладом соціального страхування.

Крім того, освідчення стануть платними – 30 злотих (близько 7 євро).

Також, згідно з пропонованими змінами, у випадку зміни даних працедавця — назви, форми юридичної особи — дозвіл на працю не треба буде змінювати.

“Це, безумовно, полегшення і для польських працедавців, і для іноземних працівників. Так що, можна сказати, у деяких моментах проект закону вносить більше ясності. Натомість інші зміни непокоять.” – зазначає Ксенія Наранович.

Зокрема, у працедавців з’явиться більше бюрократичних обов’язків, що на думку експерта, збільшить ризик працевлаштування мігрантів “по-чорному”.

Також запропоновані зміни до закону “Про промоцію працевлаштування” передбачають квоти на сезонне працевлаштування іноземців.

Читайте також  У Польщі бус з українцями на швидкості злетів з дороги й перекинувся, є потерпілі (фото)

Шукайте деталі в групі Facebook


Інформує -