Вчені з’ясували, що музика діє на організм так само, як діє секс

Вчені відкрили, що задоволення від прослуховування улюбленої музики на тотожне насолоді, яку ми відчуваємо, коли займаємося любов’ю, коли п’ємо вино або коли, сильно зголоднівши, накидаємося на смачну їжу.
Результати досліджень опублікував авторитетний журнал Nature, і найцікавіше ми в переклали.

Вчені відзначили, що механізми впливу музики на мозок досі не були як слід вивчені. Але це одне з головних задоволень в житті – під час опитувань люди називали музику в ряду десяти речей, які доставляють найбільшу радість. При цьому багато хто ставив її вище грошей, їжі, а також інших видів мистецтва.

Дослідники з канадського Університету Макгілла припустили, що музика впливає на систему винагород – тих структур мозку і нервової системи, які дозволяють нам переживати задоволення, формують почуття ейфорії, а також відповідають за появу залежностей. Система винагород складається з двох фаз:

– Фаза передчуття, або бажання, при якій виробляється дофамін, що допомагає зберегти мотивацію і перевернути гори для досягнення мети,

– Завершальна фаза – безпосереднього переживання задоволення, яке стає можливим як за рахунок дофаміну, так і за рахунок опіоїдної системи мозку. Разом вони забезпечують відчуття комфорту і підвищеного настрою, коли ми віддаємося задоволень і улюбленим заняттям.

Половині піддослідних вчені дали засіб «Налтрексон», що блокує роботу системи винагороди, а другій групі – плацебо. «Налтрексон», до речі, використовується для боротьби з алкогольною та наркотичною залежністю і для зниження надмірної тяги до їжі.

Потім дослідники попросили учасників експерименту включити свою найкращу улюблену композицію, від якої у них зазвичай біжать мурашки, і вивчили їхні реакції: фіксували, чи змінюється міміка, чи частішає дихання, пульс та інші показники.

Ті, хто прийняв плацебо, реагували на улюблені пісні як очікувалося: обличчя виражало позитивні переживання, пульс і дихання ставали частіше. А ось ті, хто прийняв «Налтрексон», нічого не відчули і залишилися абсолютно спокійні і байдужі.

Вчені зробили висновок, що музика стимулює систему винагород – ті ж відділи мозку, які забезпечують нам задоволення від занять любов’ю, їжі та алкоголю. Прослуховування улюблених композицій дозволяє забути про невдачі, випробувати ейфорію, підвищити почуття задоволеності життям і рівень гормонів задоволення і комфорту в організмі: серотоніну, дофаміну, окситоцину, пролактину.

Ні, ми, звичайно, здогадувалися. Але тепер і вчені підтвердили – так що слухайте музику і насолоджуйтесь!

Кріс

Recent Posts

«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію

«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…

5 години ago

Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження

Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…

7 години ago

Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя

Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…

9 години ago

Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют

Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…

11 години ago

Умови Кремля для припинення війни у 2025 році

Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…

13 години ago

Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році

Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…

13 години ago

This website uses cookies.