Як у маленькому райцентрі роблять найоригінальніші пам’ятники

У жовтні цього року в Берегові відкрили пам’ятник знаменитій берегівській акторці та співачці Шарі Федак. Кажуть, що там досі збереглися конюші, що належали оперній діві.

Відкрили пам’ятник до 139-ї річниці її народження. Автором виступив талановитий ужгородський скульптор Михайло Колодко.

Профінансували роботи переважно угорські благодійні фонди та уряд Угорщини.

Та мова не про це.

Сама по собі пам’ятка дуже цікава, зроблено її в людський зріст. Бронзова співачка сидить на лавиці у задумливій позі.

Виглядає це кретивно. Біля такої скульптури захочуть сфотографуватися туристи, бо вона приваблює погляди перехожих.

А тим часом в Ужгороді у листопаді відкрили інший пам’ятник, який наробив багато шуму.

За державні кошти. При чому немалі – 2,5 млн гривень на площі Народній встановили «Свічу пам’яті» на честь голодоморів в Україні.

Подія набула широкого резонансу через те, що сама робота відрізнялася від проекту. Громадськість почала активно збирати підписи проти демонтажу бронзового монстра. Саме так охрестили пам’ятник ужгородці.

Сам автор – Ігор Гречаник запевнив zakarpatpost.net, що він вдоволений собою і скульптура йому вдалася.

Утім закарпатці, принаймні більшість, зовсім іншої думки.

Адже навіть увічнення трагічних подій не має мати настільки потворний вигляд. Скажімо, в Києві є пам’ятник голодомору і там зображено дівчинку з колосками. Вона худа, зморена голодом, але гарна. А в Ужгороді жінка просто відлякує перехожих.

Весь «креатив» із підсвіткою теж не виправдав себе. Світилася «свіча» лише в перші дні після встановлення. Зараз підсвітку ніхто не вмикає і про неї взагалі забули. Згадають хіба що на наступну пам’ятну дату, коли потрібно буде покладати квіти.

Звичайно, якщо пам’ятник до того часу залишиться на попередньому місці, адже петиція про його перенесення усього за кілька днів набрала необхідну кількість голосів. Залишилося слово за депутатами, які чомусь не поспішають голосувати.

Читайте також  ФОТОФАКТ. На Закарпатті зацвів шафран

У ОДА подію не коментують зовсім. Хоча замовником виступила саме Закарпатська обласна державна адміністрація, яка добровільно-примусово змусила міську раду прийняти як самого бронзового монстра, так і удар з боку невдоволених людей на себе.

Тож очільник краю, який дружить із угорцями і всіляко підтримує ініціативи угорського уряду міг би поїхати до Берегова подивитись, які гарні пам’ятники встановлюють там. Повчитись не ганьба навіть від маленьких містечок, якщо є чому.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -