Порошенко зустрівся з сенатором США: сторони обговорили агресію Кремля

До України прибув сенатор США Рональд Джонсон. Президент України Петро Порошенко провів з ним зустріч. Сторони обговорили нещодавній конфлікт на Азові та агресію Кремля загалом.

Порошенко обговорив агресію Кремля з сенатором США Роном Джонсоном

Під час заходу український гарант, зокрема, “висловив вдячність американській стороні за тверду двопартійну підтримку України та чітке засудження нещодавнього чергового акту збройної агресії Російської Федерації у Керченській протоці”, передає прес-служба українського президента.

“Хочу подякувати за міцну підтримку нашої боротьби за свободу, демократію та проведення реформ в Україні”, – підкреслив Порошенко.

Також він наголосив, що Росія повинна негайно звільнити українських моряків і повернути три українські судна.

Як зазначають речники українського президента, співрозмовники відзначили пріоритетність і надалі зміцнювати міжнародний тиск на Росію, у тому числі шляхом посилення санкцій у відповідь на агресивні дії Кремля, а також з метою забезпечення відновлення суверенітету та територіальної цілісності України у межах міжнародно-визнаних кордонів.

Сенатор США Джонсон, зі свого боку, зауважив, що “приїхав до України з єдиної причини – продемонструвати міцну підтримку не лише Сенату, не лише Конгресу, не лише Адміністрації, а всього американського народу”.

“Ми засуджуємо дії Росії. Ми підтримуємо український народ, уряд. Ми підтримуємо територіальну цілісність України”, – заявив американський політик.


Ми засуджуємо дії Росії, ми підтримуємо український народ, – сенатор Джонсон

На завершення Порошенко подякував за послідовну підтримку американських законодавців у питаннях надання Україні всебічної допомоги, в тому числі у контексті тривалих реформ і зміцнення безпекової та оборонної стійкості України.

Нагадаємо, 6 грудня до України прибула заступник міністра оборони США Лаура Купер. Представниця Пентагону, зокрема, планувала провести консультації з українськими чиновниками щодо покращення українських збройних сил. Крім того, вона мала обговорити неприйнятну та безрозсудну агресію Росії.

Читайте також  НАБУ проводить обшуки податківців у трьох областях

Що відомо про ескалацію конфлікту в Азовському морі та її наслідки? 25 листопада прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових в Азовському морі. Відомо, що 2 малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово та відповідно до міжнародних норм. Проте в Росії заявили, що нібито українські військові кораблі “неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ”.

Згодом група кораблів ВМС України все ж продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків.

Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня та заборонила в’зд чоловікам з Росії віком від 16 до 60 років. Натомість Росія почала блокувати українські судна та порти в Азовському морі, але після трьох тижнів припинила це робити.

28 листопада “суд” в окупованому Криму всім 24-м полоненим українським морякам обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 2 місяці.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -