Що їсти під час Різдвяного посту: календар харчування

У середу, 28 листопада, у православних починається Різдвяний піст, який триватиме 40 днів і є одним із найсуворіших постів у році.

ЩО МОЖНА І ЧОГО НЕ МОЖНА ЇСТИ В РІЗДВЯНИЙ ПІСТ: ОСНОВНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
У дні Різдвяного посту суворо забороняється вживати в їжу м’ясо, молочні продукти й яйця. Також забороняється вживання алкоголю, крім вина в окремі дні.

У середу та п’ятницю не можна також вживати їжу з рослинною олією, їжа повинна бути термічно не обробленою, це називається сухоїдінням. У ці дні допустиме вживання хліба, горіхів, сирих або квашених овочів, фруктів і сухофруктів, маслин, меду, трав’яних і фруктових відварів і настоїв. Також у ці дні не можна пити вино.

У певні дні допускається вживання риби та вина.

Дітям, старим і хворим людям дозволяється послаблення посту.

РІЗДВЯНИЙ ПІСТ-2018: КАЛЕНДАР ХАРЧУВАННЯ
З 28 листопада по 19 грудня принцип харчування повторюється по дням тижня. М’ясо, яйця та молочні продукти заборонені впродовж усього посту.

По понеділках можна вживати гарячу їжу, але без олії. У ці дні можна їсти каші, дієтичні супи на овочевому бульйоні, страви з грибами. Як ідеальний сніданок — вівсянка з фруктами (сухофруктами), горіхами та медом. На десерт можна їсти печиво, приготоване без використання яєць і молока, наприклад, вівсяне.

По середах і п’ятницях потрібно дотримуватися сухоїдіння. Допустиме вживання рослинної їжі, яку не піддавали термічній обробці.

У вівторок, четвер, суботу і неділю в раціон можна додати рослинну олію та страви з риби. Також допускається вживання невеликої кількості вина.

З 20 грудня піст посилюється і вживання риби і вина по вівторках і четвергах забороняється, проте у ці дні все ще можна приправляти страви рослинною олією.

Читайте також  Завтра розпочинається Різдвяний піст 2018-2019: календар харчування на кожен день

Найжорсткішим є тиждень із 31 грудня по 6 січня. Впродовж усього тижня можна їсти тільки продукти рослинного походження. 2 і 4 січня — сухоїдіння. У понеділок і четвер (31 грудня та 3 січня) дозволяється вживання гарячих страв. 1 і 5 січня в їжу можна додати масло.

6 січня — Святвечір, який є найсуворішим днем посту. Цього дня не дозволяється їсти до сходження на небі першої зірки, яка колись ознаменувала народження Ісуса. На вечерю ж традиційно подають кутю — страву з розмочених зерен пшениці з фруктами та медом.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -