Штраф – від 340 до 3500 гривень.
Практичне заняття на тему – “Булінг – симптом реальності” проводять психологи для старшокласників однієї з харківських шкіл. З підлітками обговорюють різновиди та причини булінгу. По статистиці, в Україні частіше відчувають психологічний тиск дівчатка, а хлопчики піддаються фізичному насильству і погрозам. За даними фонду “Юнісеф”, у світі більше третини школярів у віці від 13 до 15 років були жертвами булінгу.
Ольга Куріленко, кореспондентка
Часто батьки не здогадуються, що їх дитина піддається цькуванню або, навпаки, сама бере участь у знущаннях. Адже далеко не всі діти можуть поділитися цим зі старшими. Психологи визначають деякі ознаки булінгу, на які батькам варто звернути увагу.
Якщо дитина раптово почала поводитися агресивно або ж замикається в собі протягом довгого часу – це привід звернутися до спеціаліста та класного керівника, радять психологи.
Тетяна Балан, керівниця проекту “Булінг – симптом реальності”
Ребенок может быть достаточно агрессивен по отношению к сверстникам, по отношению к родителям. Хуже, когда ребенок агрессивен по отношению к себе. Бывает так, когда ребенок может сам себя поцарапать, порезать, причинить себе вред.
Як кажуть експерти, наслідком булінгу може стати доведения до самогубства. Часто травля в класі – групова. Починає цькування одна дитина, а інші колективно долучаються.
Тетяна Балан, керівниця проекту “Булінг – симптом реальності”
Есть такой важный момент, когда успеваемость ребенка в любом случае влияет на отношение в классе. Или отношение в классе детей влияет на успеваемость. Ответ очень простой как правильно этим управлять – классный руководитель. И когда вы выбираете – вы выбираете не школу, а вы выбираете педагога.
Психологи кажуть, що жертвою цькувань можуть стати не лише діти – вчителя також піддаються цій загрозі. Учасники булінгу зазвичай поділяються на три групи: агресори, жертви і спостерігачі. Останні, як і жертва, зазнають психологічної травми, відчувають страх і безпорадність, перебуваючи в школі. Нерідко у спостерігачів виникає думка, що насильство – це норма, деякі з них залюбки знімають знущання на мобільний телефон.
Анастасія Беседіна, учениця 8-го класу
Мы нарисовали агрессора, которого может обижают родители, бьют, и он из-за этого очень злится. Он на родителей не может свою злость выплеснуть и поэтому выплескивает вою злость на одноклассников. Таких еще ситуаций не было именно в нашем классе, но если в других классах, то мы стараемся сказать, что не надо такое делать, стараемся успокоить и защищаем этого человека, на которого выплескивают агрессию.
За даними фонду “Юнісеф”, Україна за відсотком жертв булінгу серед підлітків займає 9 місце серед 42 досліджуваних країн. Юрист Роман Чумак каже, що на сьогоднішній момент визначення булінгу в Україні не існує, як і відповідальності за нього.
Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії “Арес”
Есть всего лишь законопроект, который предполагает ввести административную ответственность в виде штрафа за буллинг. На сегодняшний момент можно говорить о том, что можно привлечь к ответственности детей с 14 лет, а до 14 лет ответственность несут родители. В данном случае речь может идти о хулиганстве, либо речь может идти о телесных повреждениях. Как правило, такие наказания ограничиваются штрафом небольшого размера.
Нещодавно Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект, спрямований на протидію булінгу в навчальних закладах. Пропонують доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею, яка встановлює відповідальність за знущання. Наприклад, цькування неповнолітнього буде каратися штрафом від 1700 до 3500 гривень. Приховування фактів булінгу працівниками навчальних закладів – від 850 до 1700.
Шукайте деталі в групі Facebook