Поверніть острови! Японія пішла на історичний крок у конфлікті з Росією

Японія готова піти на переговори з Росією щодо укладення мирного договору, який вирішить територіальну суперечку між державами.

Про це повідомляє Mainichi Shimbun із посиланням на джерела в уряді країни. Більше того, Японія зацікавлена ​​в прискоренні цього процесу. Так, за інформацією газети, прем’єр-міністр Сіндзо Абе виступить із відповідною пропозицією під час саміту Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН), на якому буде присутній президент Росії Володимир Путін.

Під час зустрічі представники двох країн повинні обговорити укладення мирного договору на основі спільної радянсько-японської декларації 1956 року народження, у рамках якої Москва планувала передати японцям ряд Курильських островів. Конфлікт через територію між країнами тягнеться з 1956 року, коли СРСР і Японія підписали декларацію про завершення війни. Острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, на думку японської сторони, належать їм. Свою точку зору вони аргументують відповідним положенням у Трактаті про торгівлю і кордони 1855 року. РФ вважає, що ці острови за підсумками закінчення Другої світової належать їй.

Повернення островів Японії є головною умовою укладення мирного договору з РФ, який після закінчення Другої світової війни так і не був підписаний.

 

Читайте також  У Польщі затримали українця, який заважав медикам рятувати людину

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -