На скільки в Україні подорожчав соціальний продукт

Вартість хлібобулочних виробів значно зросла
Щорічно разом із зміною календарних сторінок українці спостерігають зростання цін на комунальні послуги, паливо і природно продукти.

Експерти розповіли українцям на скільки подорожчав хлібний кошик. Ще з початку року її ціна зросла на 9% або на 5 з половиною гривень. Зараз її загальна вартість – трохи більше 63 гривень. Про це свідчать дані офіційної статистики, передає Хвиля.

Так відомо, пшеничний хліб з борошна вищого сорту додав у ціні півтори гривні і коштує майже 20 гривень. На стільки ж подорожчав житній хліб і зараз коштує 16 з половиною гривень.

А батон подорожчав на 80 копійок, його ціна – 11 гривень за півкілограма.

За прогнозами експертів до кінця 2018 року, українці будуть змушені платити за хліб приблизно на півтори гривні більше або на 10 відсотків.

Зростання цін на хліб буде пов’язане з підвищенням вартості газу. На ціну також сильно впливає вартість оплати праці. Збільшення мінімальної зарплати, яке очікується з січня 2019 року, також позначиться на вартості хліба.

Ще однією причиною подорожчання може стати дефіцит пшениці 2-го і 3-го сортів, яку використовують для виробництва борошна. Засуха на початку літа і надмірна кількість вологи в липні негативно вплинули на якість зерна.

Читайте також  “Випорожнюються пінопластом та волоссям”: жахаючі подробиці про дітей, які виросли в не людських умовах Очам не віриться!

Шукайте деталі в групі Facebook