У Київ чоловік «привіз» із Криту лихоманку Західного Нілу

У Києві підтверджений випадок захворювання лихоманкою Західного Нілу у молодого чоловіка, який відпочивав на Криті.
Про це Укрінформу повідомила провідний інфекціоніст України, завідуюча кафедрою інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця, заслужений лікар України професор Ольга Голубовська.

 

«В Олександрівську лікарню був госпіталізований молодий чоловік з серйозним менінгітом. У пацієнта, по деяких особливостях перебігу хвороби, було запідозрено лихоманку Західного Нілу. Діагноз «менінгіальна форма лихоманки Західного Нілу» підтверджений офіційно. На сьогодні стан пацієнта стабільний, динаміка позитивна, але про прогнози говорити ще рано», – відмітила професор Голубовська.

Вона підкреслила, що лихоманка Західного Нілу – захворювання, яке проявляє зараз неймовірну активність в Європі.

«Це досить небезпечне захворювання, інформованість про яке в широкомасштабній клінічній практиці низька. Цього року у багатьох країнах Європи спостерігається безпрецедентне зростання цього захворювання. Вважають, що це пов’язано з аномально високою температурою і тривалими дощами, що змінюються посухою. Такі погодні умови сприяють розмноженню і поширенню комарів. У країнах Євросоюзу з початку 2018 року зафіксовано 710 випадків захворювання. Найсильніше постраждали такі країни, як Сербія, Італія, Греція, Угорщина і Румунія. Ситуація настільки серйозна, що заплановано її обговорення на 68 сесій Європейського регіонального комітету ВООЗ, яка пройде в Римі (Італія) 17-20 вересня 2018 року», – сказала професор Голубовська.

Вона акцентувала, що у 80% людей інфекція протікає безсимптомно.

«У 20% хворих розвивається грипоподібне захворювання, що характеризується різким підвищенням температури тіла, головним болем, болем в горлі, м’язах, суглобах і спині, слабкістю, нудотою і діареєю. Найнебезпечнішими в плані прогнозу є поразки центральної нервової системи (менінгіт, енцефаліт), смертність серед пацієнтів, у яких розвивається нейроінвазивна форма хвороби, складає від 4% до 14%», – відмітила професор Голубовська.

Читайте також  "Укренерго" у 2016 році збільшило чистий прибуток майже в 4 рази-до 3 млрд гривень

За даними Європейського центру по профілактиці і боротьбі із захворюваннями, в період з 24 по 20 серпня 2018 року в країнах Євросоюзу зафіксовано 300 випадків захворювання лихоманкою Західного Нілу. Найбільше випадків — в Італії (144). За один тиждень серпня 2018 зафіксовано 24 випадки смерті. Всього у 2018 році в країнах Євросоюзу зафіксовані 710 випадків захворювання лихоманкою Західного Нілу.

Як інформує Всесвітня організація охорони здоров’я, вірус Західного Нілу може призводити до розвитку неврологічної хвороби і смерті людей. Найбільші спалахи хвороби відбувалися в Ізраілі, Греції, Румунії, Росії і США. Інфікування людини найчастіше відбувається в результаті укусів інфікованих комарів. Комарі інфікуються під час живлення кров’ю інфікованих птахів – в їх крові вірус циркулює впродовж декількох днів. Вірус може також передаватися при контакті з іншими інфікованими тваринами, їх кров’ю або іншими тканинами.

Інфекція або протікає безсимптомно (приблизно у 80% інфікованих людей), або може призводити до розвитку лихоманки Західного Нілу або важкій хворобі Західного Нілу.

Приблизно у 20% інфікованих людей розвивається лихоманка Західного Нілу. Її симптоми включають гарячковий стан, головний біль, втому і болі в тілі, нудоту, блювоту, іноді шкірний висип (на тілі) і розпухлі лімфатичні вузли. Інкубаційний період зазвичай складає від 3 до 14 днів.

Для пацієнтів з нейроінвазивною хворобою Західного Нілу проводиться підтримувальне лікування, при якому часто потрібна госпіталізація, внутрішньовенні вливання, допоміжна штучна вентиляція легенів і профілактика вторинних інфекцій. Вакцини для людей не існує.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -