Навіщо потрібен вібратор?
Зараз відповідь на це питання очевидна: єдина функція цього приладу – приносити задоволення. Важко повірити, що так було не завжди. Всього півтора століття тому вібратор використовувався виключно в медичних цілях. Розповідаємо, як високоповажні вікторіанські лікарі додумалися до ідеї «генітального вібромассажера» і як він став таким, як зараз.
У XIX столітті в Британії багато жінок страждали від хвороби, відомої як «істерія». Головними симптомами захворювання вважалися хронічна тривожність, дратівливість і важкість у животі. Причина неприємного стану, на думку лікарів, полягала в неправильному розташуванні матки. Насправді ж, ці жінки, позбавлені радості сексуальної насолоди не тільки зі своїми чоловіками, а й з самими собою, мучилися зовсім від іншої недуги.
Але в ті далекі часи чоловіки сумнівалися не тільки в здатності жінок голосувати, а й в тому, що жінки можуть відчувати сексуальне збудження. Потреба в сексі вважалася винятково чоловічою прерогативою: сексу хотіли тільки чоловіки, для жінок це була неприємна, але необхідна (для дітонародження) повинність.
Але «істерія» вважалася захворюванням, ніяк не пов’язаним з сексом, хоча лікування у нього було, за нашими мірками, досить дивне: лікарі прописували пацієнткам особливий «генітальний масаж».
Медики робили його вручну, а метою масажу було довести пацієнтку до «істеричного пароксизму» – нападу, під час якого одні жінки кричали, інші – плакали, їхні спини вигиналися дугою, а м’язи піхви люто скорочувалися. Зате після масажу всі без винятку жінки відчували себе свіжими і оновленими, а «хвороба» на час відступала.
Хоча масаж був вкрай прибутковою процедурою для лікарів, а попит на нього перевищував усі очікування, ті зовсім не отримували від нього будь-якого задоволення. Навпаки, якщо вірити медичним щоденникам, більшість медиків знаходили цей процес дуже трудомістким.
На щастя, на дворі була вікторіанська епоха – час, коли будь-який винахід, що здатний полегшити ручну працю, сприймався «на відмінно».
Так народилася ідея механізму, який зробив би масаж менш довгим і трудомістким процесом.
Так, в середині XIX століття почалися експерименти по створенню перших вібраторів. Перші заводні вібратори були хороші всім, крім одного: вони закінчували діяти занадто швидко, і пацієнтка не встигала дійти до кульмінації.
Французький «генітальний душ», винайдений в 1860-х, який направляв струмінь води на клітор, викликав «пароксизм» приблизно через 4 хвилини після початку процедури. Непогане досягнення для початку.
А до середини 1870-х з’явився перший паровий «маніпулятор». Виглядав він, чесно кажучи, страхітливо: він складався зі столу з зоною, де розташовувався пацієнт, розставивши ноги. Вібруюча сфера пристосовувалася до потрібного місця.
Винахід був громіздким і незручним, так що винахідники вирішили не зупинятися на досягнутому.
І ось, на початку 1880-х відбувається диво: лондонський доктор Мортімер Гранвиль (Mortimer Granville) запатентував перший електромеханічний вібратор. Винахід, що на ціле десятиліття випередив електричну праску і пилосос.
Спочатку вібратор жив тільки в кабінетах лікарів – його запускали за допомогою генератора розміром з холодильник. Але ідея зробити вібратор для домашнього використання була вже не за горами. Він повинен був бути менше і простіше, так що ранні версії «портативного вібратора» нагадували звичайний електричний фен.
На вильоті століття ринок міг запропонувати не менше 50 варіантів вібраторів.
Протягом найближчих 20 років вібратор завоював розуми (і тіла) жінок. Вібратори рекламували в популярних жіночих журналах нарівні з іншими побутовими приладами, називаючи їх просто «масажери» (до речі, в цій якості їх теж можна було використовувати) або «приємні супутники жінок».
У 1909 році відомий журнал по домашньому господарству Good Housekeeping опублікував огляд декількох моделей вібраторів, а в 1906 році журнал Woman’s Own досить відверто написав:
Він працює довше і глибше, ніж рука, і рівно стільки, скільки ви хочете.
Чи усвідомлювали жінки, що саме вони купують? Незважаючи на ухильну мову публічної реклами, для яких саме частин тіла застосовувалися вібратори, було очевидно.
Як же так сталося, що задоволення, яке отримували жінки під час використання вібратора, неможливо було асоціювати з оргазмом? Дуже просто. Оргазм, на думку лікарів початку XX століття, можна було отримати виключно через проникання членом!
І ось так людство і прийшло до того, що тепер ми називаємо вібраторами. Ну, що сказати, з роками їх вигляд дуже змінився! Чи не так?
Шукайте деталі в групі Facebook