Перевертають хату і скидають вазонки” – сімейна пара виховує домашніх єнотів

Cімейна пара зі Львова Андрій та Руслана Гервазюки удома вирощують п’ятьох єнотів.

Створили інтернет-спільноту “Дім Єнота” і запрошують відвідувачів.

“Купували їх півторамісячними за гроші, які нам подарували на весілля. Назвали Сірко, Степашка, Лисичка, Мишка і Лялька. Тепер єнотам по десять місяців. Лялька вже βагітна”, – Андрій Гервазюк.

Єноти є двох порід — полоскуни і раκоїди.

“Максимальний рівень розвитку єнота сягає рівня 8-річної дитини. Але дресирувати його потрібно щодня з місячного віку. Дорослі можуть навіть їздити на самокаті, велосипеді і мити посуд. У нас лише у планах таке дресирування. Вони уперті. Знають, як їх звати і знають слово “не можна”, але не завжди слухаються. Перевертають всю хату, скидають вазонки, рвуть шпалери і тягнуть за штори, – розповідає господар.

Утримання тварини обходиться так само, як невеликої собаки.

“Годувати дорослих потрібно двічі на добу. Їдять м’ясо, сиру рибу. Також їм необхідні фрукти і овочі, горіхи. Маленькими дуже любили банани, тепер просять сливи й виноград. Спершу їх з пустушки годували, як виросли, уміють самі ставати на задні лапки і з рук беруть їжу”, – каже Руслана Гервазюк.

Господарі облаштовують на подвір’ї вольєр для улюбленців. Встановлюватимуть камери для онлайн-трансляції життя єнотів на сторінці у Фейсбуці. Майже щодня до них приходять охочі завести вдома єнота та ті, хто бажає з ними побавитись.

“Дехто купує тваринку маленькою, а коли їй виповнюється 8 місяців, продає, бо не дає ради. Єнот стає дуже неслухняним, коли у нього починається шлюбний період. Тому запрошуємо, щоб розповісти як тваринок утримувати. На єнототерапію також батьки приводять дітей з психологічними проблемами і з ДЦП. Спілкування з тваринками допомагає у реабілітації. Ще часто приходять молоді пари. Один хлопець навіть освідчувався дівчині. Хотів, щоб єнот простягнув коханій перстень”, – розповіла жінка.

Читайте також  Депутатка Львівської міської ради прийшла на сесію з 8-місячним немовлям (фото)

Відвідувачі залишають добровільні пожеpтви на облаштування вольєрів та приносять гостинці для єнотів.

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -