Із Польщі депортують 14 українців

Причиною затримання стала нелегальна праця на одну з місцевих сільськогосподарських фірм. Порушникам доведеться полишити Польщу в 30-денний строк, а роботодавцю заплатити штраф, пише yavp.pl.

Перевірка, ініційована відділенням Державної прикордонної служби Польщі у Бидгощі, виявила нелегальних працівників з України. Чотирьох чоловіків та десятеро жінок було звинувачено у виконання праці нелегально. У затриманих, що працювали на польових роботах, були відсутні офіційні дозволи на працевлаштування та будь-які писемні договори з фірмою.

Польською владою було прийнято рішення про депортацію нелегальних мігрантів на територію України з подальшою забороною в’їзду до Республіки Польща строком на 1 рік. Роботодавцю погрожує штраф у розмірі від 3 тисяч злотих.

Робітники контролюючих органів можуть нічим не відрізнятися від звичайних перехожих з вулиці, не носити форму та не мати спеціальних позначок на автотранспорті

Здійснювати контроль легальності перебування іноземців на території Польщі може як прикордонна служба, так і Державна інспекція праці. Подібні перевірки – розповсюджена практика, яка повинна відслідковувати законність праці громадян іноземних держав на підприємствах, у домашніх господарствах та фірмах.

Представники влади мають право перевірити легальність знаходження та роботи в країні після пред’явлення службового посвідчення. При цьому робітники контролюючих органів можуть нічим не відрізнятися від звичайних перехожих з вулиці, не носити форму та не мати спеціальних позначок на автотранспорті. Подібна особливість часто викликає замішання іноземців, що не володіють достатніми знаннями про особливості таких перевірок.

Крім того, перевірці підлягає місце роботи іноземця та її характер. Те, де саме знаходиться робоче місце та яку працю виконує людина, повинно достеменно співпадати з даними, які занесені до дозвільних документів.

У випадку здійснення контроля легальності працевлаштування та перебування, іноземцям необхідно пред’явити дозвіл на працю чи будь-який інший документ, який дозволяє надавати такі послуги польським роботодавцям. Але це не значить, що іноземцеві потрібно всі оригінали документів носити з собою. Дозвіл на працю та інші папери можна надати контролюючим органам протягом наступних 7 днів. У момент власне перевірки достатнім буде просто показати паспорт з візою або інший документ, що засвідчує особу та підтверджує право перебування в країні.

Читайте також  У президента Польщі підтвердили COVID-19, з ним нещодавно зустрічався Зеленський

У зв’язку з відміною віз для українців польська влада неодноразово наголошувала на необхідності посилення контролю легальності перебування та праці іноземців у Польщі. Тому кількість подібних перевірок зростатиме, а громадянам України треба бути готовими до цього не лише під час перетину кордону, але й у будь-який момент знаходження на території Польщі та інших країн ЄС.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -