Люди з певними психічними розладами можуть служити, – правозахисниця

Люди з певними психічними розладами можуть служити, – правозахисниця

За її даними, якщо у призовника є статус особи з інвалідністю чи серйозні захворювання, але без встановленої інвалідності, ці документи надаються до ВЛК при ТЦК.

Людей із помірними психічними розладами, згідно з новими правилами ВЛК, можуть визнавати придатними до служби. Про це в етері Еспресо заявила очільниця Українського центру захисту прав людини Людмила Денісова.

За її словами, згідно зі змінами до порядку проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), взяття на облік чоловіків віком 18-25 років здійснюватиметься без проведення медичного огляду. Стан їхнього здоров’я та придатність до військової служби оцінюватимуться на основі даних електронної системи охорони здоров’я.

“20 листопада вже вступив в дію новий наказ Міністерства оборони, який вніс корективи в проходження ВЛК. І відтепер щодо медичного огляду призовників та допризовників: взяття на військовий облік чоловіків 18-25 буде взагалі відбуватися без медичного огляду. Оцінка стану здоров’я та придатності до військової служби проводиться на підставі поданих документів та даних, які занесені в електронній системі охорони здоров’я”, – розповіла правозахисниця.

За її даними, якщо у призовника є статус особи з інвалідністю чи серйозні захворювання, але без встановленої інвалідності, ці документи надаються до ВЛК при територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

“Рішення про придатність ухвалюється за цими матеріалами”, – пояснила правозахисниця.

Денісова також зазначила, що змінено строки проходження ВЛК: раніше процедура займала до 14 днів, тепер скорочена до чотирьох. Якщо потрібні додаткові обстеження, максимальний строк становитиме два тижні. Вона додала:

“14 – це коли потрібно додаткове обстеження зробити, якесь лабораторне, інструментальне дослідження, і тоді буде не більше, ніж 14 днів. Повністю викладено в новій редакції перелік хвороб, станів та фізичних вад, що визначає саме ступінь придатності до військової служби, та повністю змінена таблиця додаткових вимог”.

За її словами, найбільше змін зазнали положення щодо психічних розладів: раніше людей із тяжкими та помірно вираженими стійкими психічними розладами визнавали непридатними до військової служби. Тепер, за новими правилами, лише ті, хто має тяжкі стійкі психічні розлади, залишаються непридатними. Особи з помірно вираженими розладами можуть бути визнані придатними до служби в підрозділах забезпечення, навчальних центрах, медичних закладах, логістичних структурах, зв’язку, оперативному забезпеченні, в тому числі – у системі охорони здоров’я.
Проходження ВЛК в Україні
Як повідомляв УНІАН, останнім часом дуже часто військовозобов’язані намагаються провалити психологічне тестування під час проходження ВЛК. Як повідомила начальниця групи відділу психологічного відбору Кіровоградського ОТЦК та СП Катерина Гевель, мають місце специфічні питання, на які чоловіки відповідають, що все погано, що вони самотні, їм краще бути наодинці – що в колективі вони не можуть себе проявити. Також призовники намагаються запевнити лікарів, що схильні до самогубства. Під час додаткових перевірок та співбесід таких військовозобов’язаних вдається вивести на чисту воду.

Читайте також  Нововведення у призначенні пенсій: як рахуватимуть стаж і кого торкнуться зміни

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело