Міноборони України впроваджує новий спосіб пошуку військовозобов’язаних: суть експерименту
Експериментальний проект дозволить автоматично перевіряти та актуалізувати інформацію про військовозобов’язаних.
В Україні триває дія військового стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Справа в тому, що в країні вирішили провести такий собі експеримент – тепер військово-облікові дані чоловіків перевірятимуться за допомогою реєстрів.
У Міноборони впевнені, що таким чином з’явиться новий спосіб пошуку захисників та мобілізаційний ресурс збільшиться.
Про це повідомила заступник міністра оборони Катерина Чорногоренко.
Зазначено, що експериментальний проект дозволить автоматично перевіряти та актуалізувати інформацію про військовозобов’язаних, призовників та резервістів.
“Дані за всіма чоловіками від 16 до 60 років будуть актуалізовані через реєстри Державної міграційної служби, Мін’юсту та адміністрації Державної прикордонної служби. Це допоможе уникнути ситуацій, коли повістки приходять людям, які померли або перебувають за ґратами, а також допоможе виправити помилки за персональними даними “, – пояснила чиновниця.
Наголошено, що українців від 17 до 25 років буде поставлено на облік як призовники без відвідування ТЦК та медичної комісії. Необхідні дані збиратимуться з інших реєстрів, що заощадить час як для працівників ТЦК, так і для самих хлопців.
За словами Чорногоренка, осіб чоловічої статі 16-25 років, які оформлятимуть паспорт, автоматично внесуть до реєстру “Оберіг” без проходження ВЛК. Йдеться і про тих громадян, які мешкають за кордоном.
Актуальність військових електронних документів для чоловіків віком від 18 до 60 років, які виїхали з України, перевірятимуться через взаємодію з ГМС. Це дозволить уникнути людського фактора під час перевірки та помилок.
Юрист Андрій Межирицький зазначив, що реєстри буде об’єднано для того, щоб працівники ТЦК змогли виявити українців, яких немає в “Оберіг”. Він вважає, що йдеться про синхронізацію двох реєстрів – міграційної служби, куди внесено всіх громадян за певними ознаками, та “Обереги”. Їх порівнюватиме програма, яка видасть дані про розбіжності.
Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…
На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…
"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…
Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…
"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…
"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…
This website uses cookies.