Масова мобілізація: як вирішують, на яку посаду вас відправлять служити – чи можна вплинути

Масова мобілізація: як вирішують, на яку посаду вас відправлять служити – чи можна вплинути


Що відомо про масову мобілізацію і куди направлять.
В Україні діє військовий стан, а разом із ним і загальна мобілізація. Під час мобілізації в Україні військовозобов’язаний, який уже має військово-облікову спеціальність, найімовірніше, служитиме за нею, хоча не виключається і варіант перекваліфікації. Даною інформацією ділиться

 Оглядач.

Якщо ж попередньої підготовки немає, військове керівництво обере посаду для мобілізованого виходячи з потреб після обов’язкового навчання.

Адвокат зазначає, що за умов війни особистість може бути перекваліфікована, що передбачено т.зв. штатами воєнного часу.

Якщо людина до мобілізації армійського та бойового досвіду не мала, служити вона може лише після базової військової підготовки. Вона має тривати не менше 30 днів (верхня межа законодавства не визначає). За план підготовки відповідає Генеральний штаб Збройних сил України.

“Я стикався з нагодою, коли мобілізований весь час проходження базової військової підготовки хворів. Фактично, він весь курс пропустив, але його відправили у військову частину для “застосування здобутих навичок”. Тоді слід звертатися до статті 59 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, в якій говориться, що командир не може допускати до участі у бойових діях людини, яка не пройшла підготовку”, – додав Філіпець.

Якщо досвіду немає, але вас одразу відправляють на службу, юрист порадив звернутися до командира військової частини з рапортом про те, що ви не служили у ЗСУ, немає бойового досвіду та підпадаєте під категорію осіб, які мають пройти базову військову підготовку.

Тоді вас без винятку зі списків особового складу частини мають надіслати до навчального центру. Якщо рапорт нічого не змінив, слід звернутися до гарячої лінії Міністерства оборони (0-800-500-410; 0-800-500-442 або 044-454-44-99) або адвоката.

Читайте також  "Повістки силоміць вручатимуть водіям прямо в машинах?": адвокат пояснив, чи будуть зупиняти авто задля мобілізації

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело