“570 грн щомісяця, українські пенсіонери можуть розраховувати на доплати до пенсій”: що для цього потрібно?

“570 грн щомісяця, українські пенсіонери можуть розраховувати на доплати до пенсій”: що для цього потрібно?

В Україні громадяни, які досягли 70 років, мають право на вікові надбавки до пенсії, якщо їхня пенсія не перевищує 10 340,35 грн, з автоматичним підвищенням кожні 5 років. Також пенсіонери можуть отримувати додаткові доплати за надстаж, утримання дітей та статус почесного донора.

Як інформує “businessua.com”, на які доплати можуть розраховувати пенсіонери. В українському законодавстві передбачено, що громадяни, які досягли 70 років, мають право на вікові надбавки до пенсії.

Ці доплати призначаються автоматично, починаючи з місяця, у якому в пенсіонера день народження. Розмір доплати залежить від віку та підвищується кожні 5 років. При цьому важливо, щоб основна пенсія не перевищувала 10 340 грн.

Сума надбавок становить:

від 70 до 74 років включно – до 300 гривень щомісяця;

від 75 до 79 років – до 456 гривень щомісяця;

від 80 років і старше – до 570 гривень щомісяця.

Надбавка за надстажУкраїнські пенсіонери можуть також отримувати додаткові надбавки до своєї основної пенсії за різними категоріями, якщо загальний розмір пенсії не перевищує середню заробітну плату по Україні.

Згідно зі статтею 28 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, пенсіонерам, які мають страховий стаж понад 35 років для чоловіків та 30 років для жінок, нараховується додаткова виплата.

За кожен повний рік надстажу пенсія збільшується на 1% від мінімального розміру пенсії за віком. При цьому розмір пенсії має перевищувати прожитковий мінімум для непрацездатних осіб (2361 грн). Максимальний розмір доплати становить 23,61 грн за один додатковий рік стажу.

Наприклад, якщо жінка відпрацювала офіційно 40 років, то її доплата до пенсії становитиме 236 гривень (23,61 грн х 10 років).

Надбавка за дітейПенсіонери, які утримують дітей до 18 років, мають право на додаткову виплату по 150 гривень на кожну дитину. Ця надбавка додається до пенсії за віком, інвалідністю чи вислугою років. Щоб отримати таку надбавку, необхідно звернутися із заявою до відділення Пенсійного фонду України (ПФУ) та надати документи, що підтверджують особу, родинні стосунки з утриманцем, його вік та перебування на утриманні заявника.

Доплата за донорство

Пенсіонери, які мають статус почесного донора, також можуть розраховувати на додаткову доплату. Статус почесного донора надається громадянам, які здали безкоштовно 40 разових максимально допустимих доз крові або 60 разових максимально допустимих доз плазми крові.

Відповідно до Закону України “Про донорство крові та її компонентів”, почесні донори мають право на доплату в розмірі 292 гривні на місяць. Ця сума додається до основних виплат пенсіонера та коригується у разі зміни прожиткового мінімуму.

Арт Іра

Recent Posts

В Україну йде спека до +37°C: якою буде погода на початку липня

В Україну йде спека до +37°C: якою буде погода на початку липня На вихідних 30…

1 годину ago

Про машини “ухилянти” можуть забути: чи будуть з 16 липня масово позбавляти прав

Про машини "ухилянти" можуть забути: чи будуть з 16 липня масово позбавляти прав Чи позбавлятимуть…

3 години ago

Війна в Україні затягнеться до 2029 року, але активні бої завершаться у 2025-у – астролог Влад Росс

Війна в Україні затягнеться до 2029 року, але активні бої завершаться у 2025-у – астролог…

11 години ago

Спека посилиться: синоптики повідомили, якою буде погода 30 червня

Спека посилиться: синоптики повідомили, якою буде погода 30 червня В останній день червня – у…

13 години ago

Угорщина заявила про права на усе Закарпаття та вимагає визнати його “традиційно угорським” – ЗМІ

Угорщина заявила про права на усе Закарпаття та вимагає визнати його "традиційно угорським" - ЗМІ…

15 години ago

Послаблення гривні: експерти розповіли, до якого курсу долара готуватись

Послаблення гривні: експерти розповіли, до якого курсу долара готуватись На ринку спостерігається значний дефіцит валюти…

17 години ago

This website uses cookies.