“Перерахунок пенсій у червні для українців”: стало відомо, кому підвищили виплати вже цього місяця

“Перерахунок пенсій у червні для українців”: стало відомо, кому підвищили виплати вже цього місяця

Пенсійний фонд у червні здійснив перерахунок пенсії тисячам українських пенсіонерів. Про це повідомили у Кабміні. Зазначено, кому саме та наскільки збільшили виплати.

Як інформує “Today.ua”, в уряді зазначили, що з 1 березня 2024 року пенсії в Україні було проіндексовано на 7,96%. З 1 квітня вони зросли для частини пенсіонерів, які продовжують працювати. Проте громадяни цього не відчули, тому що ПФУ лише у травні отримав дані про сплату єдиного соціального внеску та зміг нарахували надбавки.

У червні пенсіонери нарешті отримають доплати. Причому кожен з них – в індивідуальному порядку.

Хто отримає доплати

Перерахунок пенсій передбачено для пенсіонерів, які після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та станом на 1 березня поточного року набули не менше як 24 місяці страхового стажу або які відпрацювали менше 24 місяців, проте після призначення або попереднього перерахунку пенсії пройшло два роки.

Наголошено, що працюючим пенсіонерам, які пенсію отримали за вислугу років, перерахунок буде проведено лише після досягнення пенсійного віку.

Якщо українець набув додатково 24 місяці страхового стажу, виплати йому нарахують з урахуванням цього періоду, а також заробітної плати, з якої обчислювали пенсію при її призначенні. Або – із заробітку, який пенсіонер одержував, працюючи після цього призначення чи попереднього перерахунку.

Якщо станом на 1 березня 2024 року накопичено менш як 24 місяців страхового стажу перерахунок також буде проведено, але лише з урахуванням стажу. А зарплата для обчислення пенсії змінюватися не буде. Показник зарплати (доходу), який врахували під час призначення/попереднього перерахунку пенсії, не змінюється.

Співробітники ПФУ зроблять перерахунок автоматично, тому пенсіонерам не потрібно звертатися до сервісних центрів ПФУ.

Читайте також  Мобілізація пенсіонерів: з’явилися важливі деталі нововведення

У Кабінеті Міністрів уточнили, що консультації з пенсійних питань можна отримати за телефоном контакт-центру: 0 800 503-753, а також у бідь-якому сервісному центрі ПФУ.

Нагадаємо, що українці, які за законом мають право на різні види пенсії – по інвалідності, за віком чи за втратою годувальника – обирають одну. Громадяни можуть докупити страховий стаж, щоб у майбутньому мати вищий розмір пенсії.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело