“ТЦК змінили місця для видачі повісток ухилянтам, з 18 травня пенсіонерів відправлять у військкомат”: мобілізація у 2024

“ТЦК змінили місця для видачі повісток ухилянтам, з 18 травня пенсіонерів відправлять у військкомат”: мобілізація у 2024

У Міністерстві оборони зробили заяву про посилення мобілізації в Україні з 18 травня. Саме тоді набуде чинності новий закон про зміни призову. Стало відомо про основні положення, серед яких військовий облік однієї категорії пенсіонерів.

Як інформує “Today.ua”, речник Міноборони Дмитро Лазуткін вказав, що державі повинно бути відомо, скільки в Україні є здорових чоловіків у віці 18-60 років. Також потрібні дані про тих, хто має відстрочку або бронювання, у кого народилася третя дитина, хто став переселенцем й змінив місце проживання.

Зазначено, що змінюється сам підхід до війни. Спікер наголосив, що у суспільстві дуже помітно різницю: для одних громадян війна є, а для інших ніби й немає.

“Історія, коли частина людей воює і постійно перебуває на фронті, а частина живе своїм спокійним життям, вочевидь, що цьому вже приходить край. Разюча відмінність, яка кидалася щоразу в очі, коли повертаєшся з Донбасу у Київ чи Львів, чи інші мирні міста, не є нормальною. Можливо, це було б нормально, якби у нас був слабкий ворог, однак у цьому випадку треба мобілізуватися всій країні, всьому суспільству”, – пояснив Лазуткін.

За словами спікера, після 18 травня всі чоловіки призовного віку мають актуалізувати дані про себе у ТЦК, ЦНАП або електронному кабінеті.

Спікер уточнив, що тепер керівники та заступники керівників державних органів, а також інші держслужбовці будуть бронюватися лише на 50%, а не на 100%, як це було раніше. Це чиновники категорій Б та В. Разом з тим чиновники категорії А – це вищий корпус державної служби – залишаються заброньованими.

Читайте також  Видачу повісток обіцяють автоматизувати, щоб отримав кожен

Зміни торкнуться й пенсіонерів:

“Пенсіонери силових структур також тепер стають на облік. Це була чутлива тема, про яку багато говорили, й також певною мірою відповідає запиту на справедливість”, – повідомив Дмитро Лазуткін.

Нагадаємо, урядовий законопроєкт №10449 про посилення мобілізації Верховна Рада підтримала у лютому, а минулого місяця цей документ ухвалили. Володимир Зеленський підписав закон 16 квітня, тому він набуде чинности 18 травня.

Воєнний стан та мобілізація в Україні продовжені ще на 90 днів – до 11 серпня.

Як інформує “biz.today”, Останнім часом співробітники ТЦК масово змінюють свої “улюблені” локації в містах і перебираються поближче до місць масового поховання. Адже тиждень після Пасхи вважається періодом особливого поминання померлих. Отже тепер в ухилянтів є шанс отримати повістку прямо на цвинтарі.

Про це масово пишуть люди у соцмережах.

В Україні християни східного обряду цими днями масово відзначають проводи. Радониця припадає на 14 травня, однак у багатьох регіонах проводи відзначають на вихідні. Та й взагалі на тижні після Великодня люди масово йдуть на цвинтар, щоби пом’янути своїх близьких. Адже вважається, що на Великдень Бог відпускає душі померлих на землю, до рідних, а через тиждень знову забирає їх назад. Через це люди у ці дні масово відвідують цвинтарі, щоби попрощатися з рідними душами ще на цілий рік.

Водночас, на багатьох там чекають не лише душі померлих родичів, але й цілком реальні із плоті і крові співробітники ТЦК. Вони зметикували, що в таких місцях може зустріти немало ухилянтів і перенесли локації свого перебування поближче до цвинтарів. Про це повідомляють у соцмережах жителі багатьох областей.

“У Полтаві вже 3 дні караулять біля найбільшого кладовища декілька патрулів із ментами…” – пише у соцмережах місцевий житель.

Читайте також  Тільки до вмираючих: як тепер працює швидка допомога в Україні

“Знайомий попередив, що у Черкасах воєнкоми будуть ходити разом з поліціянтами. Спочатку будуть стояти на під’їздах до кладовищ, а потім підуть на кладовища. Маю знайомого патрульного у поліції, він про це й розказав”, – повідомляє у соцмережі черкащанин.

Схожі повідомлення з’явились у місцевих пабліках в Одеській та Івано-Франківській областях, а також у Дніпрі, Хмельницькому та інших містах. Кажуть, співробітників ТЦК побільшало не лише поблизу цвинтарів, але й на блокпостах на трасах між областями. Адже багато українців їдуть цілими сім’ями, щоб відвідати своїх померлих родичів в інших регіонах. Через це цьогоріч немало сімей відмовилися від таких подорожей або взагалі не беруть із собою чоловіків. Жінки самі сідають за кермо або просять родичів-пенсіонерів, щоби ті відвезли їх на цвинтар до рідних.

“Нам їхати на проводи у сусідню Київську область. Проте всі кажуть, що на трасі Київ-Одеса декілька постів стоїть. Чоловіка за кермо не пущу. Вже домовилась з сусідом-пенсіонером, аби завіз нас з дітьми на пару годин. Покладу на могилки, що маю і назад. А вдома сядемо до столу, пом’янемо”, – поділилася жінка з Умані.

А жителька Хмельницького вирішила взагалі цьогоріч не їхати на цвинтар до рідних. Каже, що сама не поїде, а сина боїться з собою брати, хоч він і має інвалідність. Жінка розповіла, що в її подруги мобілізували навіть глухонімого сина.

“Дали повістку, сказали, що буде окопи копати. Хотілось би подивитися на того воєнкома, який таке зробив. Бо як глухоніма людина втямить, що її робити? Але вирішила цього року нікуди не їхати. Родичі поприбирають на могилках, покладуть цукерки-печиво. А я краще панахиду в церкві замовлю. Мої покійні батьки мене зрозуміли б”, – пояснила жінка.

Читайте також  Всесвітній скандал! Вже навиступалися! Україну хочуть дискваліфікувати з Євробачення. Причина вас шокує – деталі...

У Нацполіції роз’яснили, що цими поминальними днями справді збільшили кількість поліцейських патрулів поблизу місць масового поховання. Але все це виключно для того, щоби подбати про безпеку людей у місцях громадського скупчення. А от щодо патрулювання співробітників ТЦК разом із поліцейськими, то тут ніяких відомостей не розголошують. Кажуть, що це – табу.

“Поширення інформації щодо місця перебування, пересування військовослужбовців ТЦК під час виконання ними заходів оповіщення військовозобов’язаних громадян призводить до розкриття форм та методів виконання завдання з призиву на військову службу для захисту України, а також призводять до підриву авторитету Збройних Сил України у суспільств… За це передбачена відповідальність у виді позбавлення волі від 5 до 8 років”, – попередили у Хмельницькому обласному ТЦК та СП.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело