“Заштовхують” у машину та везуть до ТЦК: юрист розповів, що робити військовозобов’язаним
Співробітники ТЦК часто ловлять чоловіків на вулицях і примусово відвозять із собою.
Останнім часом почастішали претензії з боку цивільного населення до співробітників ТЦК – це, як правило, стосується їхніх методів поводження з чоловіками призовного віку. Дізнайтеся, чи можна захищатися від ТЦК і як поводитися, якщо утискають свободу.
Як роздаватимуть повістки за новим законопроектом
Раніше військовозобов’язаний чоловік мав отримати повістку тільки за місцем прописки. У документі обов’язково вказували ПІБ, адресу, номер і дату розпорядження, згідно з яким потрібно з’явитися в ТЦК. Видавали повістку тільки під підпис.
Важливий момент:у розпорядженні обов’язково мав стояти підпис начальника ТЦК, перелік осіб, яких він викликає до військкомату, а також осіб, яким довіряє вручення повістки. Якщо всього цього немає, то повістку можна не брати.
Нині все кардинально змінилося – завдяки новому законопроєкту, підписаному президентом Володимиром Зеленським. Ось що побачить військовозобов’язаний у повістці тепер:
Зникла вимога щодо підпису начальника ТЦК – тепер вручати повістки може будь-хто у військовій формі, будь-де і будь-що – навіть в електронному вигляді. У тексті законопроєкту сказано, що навіть якщо повістка до військкомату (ТЦК) не була вручена чоловікові особисто, все одно вона вважається врученою.
Що робити, якщо вручили повістку на вулиці – як поводитися з ТЦК
Юрист Ростислав Кравець у коментарі Знай.UA розповів, як чинити, якщо дали повістку на вулиці – що робити, а чого не робити. Найнеправильніший варіант – це почати сперечатися, розмахувати кулаками або бігти від ТЦК. Використовуйте законний спосіб, як відмовитися від повістки на вулиці – військові не мають права перевіряти у вас документи без присутності співробітника Національної поліції. Якщо люди в камуфляжі хочуть їх побачити – необхідно зателефонувати в 102 і дочекатися приїзду правоохоронців.
Другий важливий момент – повістка має бути заповнена заздалегідь, а не “на коліні” просто перед військовозобов’язаним чоловіком. Кравець каже:
Тобто вони подивилися на документи особи, внесли її дані в повістку і вручають документ. Але це незаконно. Таку повістку можна не отримувати! Про це потрібно одразу сповістити поліцію, а якщо є потреба – викликати на місце слідчо-оперативну групу.
У разі, якщо вручили повістку і не прийшов до військкомату, а приїхав, бо запхали в машину і відвезли, адвокат радить діяти наступним чином:
Звісно, у жодному разі не можна давати жодних хабарів, підкуповувати співробітників ТЦК або намагатися з ними домовитися. Використовуйте всі можливості, щоб зв’язатися з рідними та друзями, повідомити їм, що вас незаконно утримують у ТЦК – родичі зможуть звернутися до суду.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.