Нова мобілізація: чи заберуть на війну з ІІІ групою інвалідності

Нова мобілізація: чи заберуть на війну з ІІІ групою інвалідності


Особи з інвалідністю ІІІ групи можуть служити за контрактом
Після затвердження законопроекту про мобілізацію у Верховній Раді багато українців задаються питанням про нові зміни, які стосуватимуться громадян, що мають інвалідність. Згідно з новим законом, тепер усіх осіб з інвалідністю буде звільнено від військової служби, але є певні умови для тих, хто отримав такий статус після початку повномасштабного вторгнення, пише портал Факти.

Для українських чоловіків віком від 25 до 55 років, які отримали інвалідність однієї всіх трьох груп після 24 лютого 2024 року, зобов’яжуть проходити обстеження повторно для підтвердження інвалідності за винятком тих громадян, які отримали інвалідність ІІ та ІІІ груп у порядку підвищення чи зменшення групи інвалідності, у разі відсутності кінцівки чи інших проблем зі здоров’ям та/або за результатами захворювань чи поранень, отриманих під час захисту України.

Щодо призову на військову службу громадян з інвалідністю ІІІ групи, то така можливість існує. Мобілізація цієї категорії осіб можлива у добровільному порядку та виключно на контрактній основі.

За словами адвоката Івана Лібермана, ІІІ група інвалідності вважається легкою, тому людина має можливість воювати з такими розладами здоров’я. При цьому людина має можливість потрапити на легкі посади у ЗСУ, готувати їжу або ж виконувати інші не важкі обов’язки. Але мобілізації таких громадян має передувати ретельне медичне обстеження.

“Брати участь у бойових діях можна різними способами. Можна підносити боєприпаси, копати траншеї або готувати їжу. Тобто служба у війську ЗСУ може бути абсолютно різною, так звана альтернативна служба”, – зазначає Іван Ліберман.

Щоб оформити інвалідність ІІІ групи, крім порушення функцій організму, у військовозобов’язаного має бути конкретна хвороба із затвердженого переліку захворювань.

За наявності відповідних підстав для встановлення ІІІ групи інвалідності особа має право звернутися до МСЕК (медико-соціальної експертної комісії) за місцем проживання або лікування. Далі слідує звернення до ТЦК та СП із заявою про надання відстрочки та пенсійним посвідченням інваліда або довідкою МСЕК.

sviti

Recent Posts

Мобілізація по-новому: які “зачинені двері” чекають на ухилянтів у майбутньому

Мобілізація по-новому: які "зачинені двері" чекають на ухилянтів у майбутньому За даними юристів, в Україні…

5 години ago

По 20 годин без світла взимку? Міністр енергетики повідомив за яких умов не будуть вимикати електроенергію

По 20 годин без світла взимку? Міністр енергетики повідомив за яких умов не будуть вимикати…

6 години ago

Синоптики в паніці: 14 вересня Україну почне заметати снігом

Синоптики в паніці: 14 вересня Україну почне заметати снігом Перший сніг – це такий самий…

8 години ago

“Колосальний дощ і люта злива хлинуть у цих областях, потужна гроза буде вирувати на вихідних”: іде негода, вітер і холод

"Колосальний дощ і люта злива хлинуть у цих областях, потужна гроза буде вирувати на вихідних":…

11 години ago

Не допоможе навіть поважна причина: українців із правом на відстрочку мобілізують

Не допоможе навіть поважна причина: українців із правом на відстрочку мобілізують Кого відстрочка не захистить…

13 години ago

“Цим українцям дозволили виходити на пенсію до 60 років, виплати будуть гарантовані”: що чекає 65-річних пенсіонерів?

"Цим українцям дозволили виходити на пенсію до 60 років, виплати будуть гарантовані": що чекає 65-річних…

15 години ago

This website uses cookies.