Морози -8 і мокрий сніг: синоптик розповів, якою буде погода у березні

Морози -8 і мокрий сніг: синоптик розповів, якою буде погода у березні

Температура повітря у перший місяць весни буде ще іноді приносити неприємні сюрпризи і вигляді морозів.

Погода в Україні у березні 2024 року загалом буде теплою, проте іноді в нічні години температура повітря опускатиметься до мінусів і досягатиме навіть -8 градусів.

Якщо у перші десять днів березня ймовірність опадів у нашій країні буде невеликою, то у другій декаді ймовірність опадів збільшиться, й вони будуть в основному у вигляді дощу, місцями з мокрим снігом. Таким прогнозом погоди на березень поділився кандидат географічних наук, метеоролог Ігор Кібальчич, пише meteoprog.

Він зазначив, що тенденція теплої погоди, яка почалася ще у лютому, ймовірно збережеться і в березні. За словами синоптика, чисельні методи довгострокового прогнозування вказують на те, що у більшій частині Європи переважатимуть погодні умови антициклонального характеру.

Ближче до кінця першої декади березня в Україну прийде область високого тиску з півночі, і тому в цей період часу температура повітря трохи знизиться – десь на 3-7 градусів, але вона все одно ще перевищуватиме кліматичну норму для цього періоду часу. У нічні години очікується зниження температури до -2…-8 градусів, вдень за рахунок високого сонця і малої хмарності прогрів буде доволі жвавим, каже синоптик.

Дощ з мокрим снігом у другій декаді березня
У другій декаді березня відбудеться певна перебудова атмосферних процесів, каже Кібальчич. Над територією нашої країни активізуються циклонічна діяльність та атмосферні фронти, тому збільшиться ймовірність опадів. Опади в основному проходитимуть у вигляді дощу, місцями з мокрим снігом.

Температура повітря залишиться високою, помітно потеплішають ночі за рахунок щільнішої хмарності.

Читайте також  Українці зупинили російську армію, – заява командувача Збройних сил США

Після 18-20 березня буде ще більше дощів
Ще більше опадів у вигляді дощу випадатиме після 18-20 березня. Особливо багато опадів буде у західних, північних і центральних областях нашої країни.

Температурне тло, як і раніше, буде вишим за норму, але будуть незначні міждобові коливання. В окремі дні можливі нічні приморозки місцями до -1…-7 градусів (окрім південної частини).

“Таким чином, середньомісячна температура березня по всій Україні очікується вищою за норму на 2-3,5 градуси і коливатиметься в межах +1…+6 градусів, в Одеській та місцями західних областях +7…+8 градусів; у Карпатах близько 0 градусів. Імовірність опадів помітно збільшиться у другій половині місяця, коли нашу країну частіше відвідуватимуть циклони та атмосферні фронти і сумарно за місяць сума опадів опиниться в межах норми, у західних областях місцями вище за норму на 15-30%”, – розповів синоптик.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело