Українцям перерахують пенсії: використають новий показник у формулі

Українцям перерахують пенсії: використають новий показник у формулі

В Україні з 1 квітня проведуть перерахунок пенсій у зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати. Зараз певна категорія українців отримує гарантований розмір виплати від 2 840 грн. З квітня очікується підвищення до 3200 грн.

Про це йдеться в матеріалі OBOZ.UA. Зазначимо, підвищення пов’язано з гарантіями, що прописано в чинному законодавстві. Так, українці, що досягли віку 65 років та виконали норматив щодо стажу (30 та 35 років для жінок та чоловіків відповідно) мають право на пенсію, розмір якої не менший 40% мінімальної зарплати.

Станом на зараз мінімальна зарплата становить 7100 грн. Пенсія для українців, що виконали зазначені функції, становить від 2840 грн. З 1 квітня мінімалка збільшиться до 8000 грн, а гарантований розмір пенсії становитиме вже 3200 грн.

Як підвищать пенсії з березня

Розмір індексації рахують за формулою, яку прописано в законі. Половину від рівня інфляції за минулий рік додають до 50% від середнього річного (враховують дані за останні три роки) показника росту зарплат. Це близько 13% (таку цифру публічно озвучували і в Мінсоці, і в уряді).

Це небагато, проте значно краще, ніж нічого. Минулого року прожитковий мінімум та мінімальну зарплату в Україні не переглядали, тож найбідніші пенсіонери через інфляцію втратили частину купівельної спроможності.

Читайте також  "Пенсія зросте на 2600 грн у цих людей": масштабна індексація станеться в Україні за кілька тижнів

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело