Ні 25 грудня, ні 7 січня: коли насправді народився Син Божий Ісус Христос. Відповідь вчених
Вчені та віруючі сперечаються про це століттями.
Щороку 25 грудня мільйони людей у всьому світі святкують Різдво Христове. Однак більшість учених вважають, що Ісус не народився цього дня і навіть не в першому році нашої ери.
Докладніше про те, коли насправді народився Син Божий Ісус Христос, інформує Live Science.
Традиція відзначати Різдво 25 грудня бере свій початок у Римо-католицькій церкві у 4 столітті. Церква обрала цей день, оскільки він збігається із зимовим сонцестоянням та Сатурналіями, святом, присвяченим римському божеству Сатурна.
Однак ніхто не знає, коли народився Ісус. Деякі вчені вважають, що він народився між 6 і 4 роками до нашої ери, частково ґрунтуючись на біблійній історії про царя Ірода Великого.
Відповідно до Біблії, цар Ірод, дізнавшись про народження немовляти Ісуса, яке, згідно з пророцтвами, стане його спадкоємцем, наказав убити всіх немовлят чоловічої статі віком до 2 років на околицях Віфлеєму. Ця подія, відома як різанина невинних, сталася незадовго до смерті самого Ірода.
Більшість вчених, зокрема, Пітер Річардсон та Емі Марі Фішер, дотримуються дати, яку використовували римські історики, які вважали, що Ірод помер у 4 році до нашої ери. Однак історики розходяться в думках щодо фактичного року смерті Ірода, і багато хто стверджує, що масове дітовбивство — не більше ніж легенда.
Інші вчені намагалися співвіднести “Віфлеємську зірку”, яка нібито передвіщала народження Ісуса, з реальними астрономічними подіями, щоб точно визначити рік його народження. Наприклад, астроном Колін Хамфріс припустив, що легендарна зірка насправді була кометою, що повільно рухається, яку китайські спостерігачі зафіксували в 5 році до нашої ери. Проте теорія Хамфріса була спростована.
Місяць народження Ісуса також був предметом дискусій. Одна теорія припускала, що Вифлеємська зірка могла бути Венерою та Юпітером, які зійшлися разом, щоб утворити яскраве світло на небі, рідкісну подію у червні 2 роки до нашої ери. Іншою можливістю є подібне з’єднання Сатурна з Юпітером, яке відбулося у жовтні 7 років до нашої ери.
Також є припущення, що Ісус був весняною дитиною. Історик Ігнасіо Л. Гетц припускає, що Ісус міг народитися “пізно навесні того року, тому що вагітність почалася восени після збирання врожаю і було достатньо грошей на весільний бенкет”.
Тож точна дата народження Ісуса Христа досі залишається загадкою. Однак, незважаючи на це, мільйони людей у всьому світі продовжують святкувати Різдво 25 грудня як день народження Спасителя.
Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…
На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…
"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…
Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…
"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…
"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…
This website uses cookies.