З’ясувалося, що на воду реагують ті ж рецептори, що і на кислий смак
Ссавці здатні відчувати смак води. Це з’ясували вчені з Каліфорнійського інституту технології і опублікували своє дослідження в журналі Nature Neuroscience.
Раніше вважалося, що людина здатна розрізняти чотири смаки: кислий, солодкий, солоний і гіркий. Пізніше до них додався умамі – “м’ясний” смак, смак високобілкових речовин. Тепер же вчені з’ясували, що є і шостий смак – смак води.
У дослідженні вчені “відключали” у генетично модифікованих мишей певні рецептори, а потім полоскали їм рот водою і дивилися, які клітини будуть на це реагувати. З’ясувалося, що на воду реагують ті ж рецептори, що і на кислий смак.
Далі вчені перевірили своє відкриття за допомогою оптогенетики. Вони вивели лінію мишей, у яких в рецепторах, чутливих до кислого, містилися світлочутливі білки. Реагуючи на світло, ці рецептори викликали відчуття, схожі на смак води. Миші не помітили обману і “пили”, облизуючи оптоволокно. Особливо страглі гризуни здійснювали до 2000 хлебтань за 10 хвилин.
Тепер дослідники задаються питанням: яку ж інформацію посилають рецептори кислого мозку насправді? Крім того, результати поки не перевірялися на людях, тому не можна з упевненістю сказати, що ефект буде таким же. Проте вчені вже налаштовані на пошук інших смаків, не помічених раніше.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.